1. az önce yayında "benim amacım başkaları gibi şov değil" cümlesini kurmuş şahsiyet.

akla gelen sorular:

- başkaları kim?

- başkaları şov yapıyor ama kendisi farklı bir şey yapıyor, öyle mi?

- yoksa "benim de tek misyonum vatandaşı baş göz etmek. anam beni bunun için doğurmuş." cümlesi midir onu anlatan?

- az önce okan bayülgen'in söylediği gibi "bu kadının amacı para kazanmak değil." cümlesi yerine eski çalıştığı kanaldan aldığı 120.000 tl yerine 200.000 tl isteyince kapı dışarı edilen biri için "benim amacım reyting toplamak ve para kazanmaktır." cümlesi daha samimi ve gerçek durmuyor mu?
  2. medya kralı'nın bu akşamki konuklarından. yaklaşık iki dakika önce okan bayülgen'in kendisine sorduğu alışveriş manyağı olup olmadığıyla ilgili soruya cevap verirken, "zaten alışveriş yapacak çok zamanım ve vaktim yok" gibi bir cümle kurdu kendisi. aynı masada oturduğu hakkı devrim'in içi cız etmediyse şerefsizim sözlük.
  3. programı zuhal topal'a kaptırınca yeni programı da istediği reytingi alamayınca işin suyunu çıkarmış. hem yazıyor hem oynuyor. gerçekmişçesine milletin gözünün içine baka baka hem de. senaryo yazarı kendiyse gitsin parayla birini tutsun değilse de yazarı değiştirsin. çok uyduruk abla. kimse yemiyor yapma böyle ilkokul çocuğu yemez bunları.
  4. kayinpederinin (kurt idris) mafya olmayip kabadayi oldugunu kabul eden tv yildizi.
    kendisinden cok firtinali bir hayat bekliyorum sahsen.
    hele bu nisanlisindan bir ayrilmaya kalksa haberler patir patir gelecek.
    herhangi bir asiri guzelligi yok ama toplamda guzel hatunlar sinifindan.

"cok konusan bos konusur" deyimini su an habertur te ispatliyor.

dokulen incilerden bazilari :
    insan evliyken de yanliz kalir
    kafayi kesip kenara koyar dinlenirsin ! ! !
    ali nin babasi yalnizca kabadayi, uyusturucu ile ugrasmamis
  5. ''fan klabıma burdan sevgiler,fan klabımla huzur evi ziyaretine gideceğiz''diyen,şu an atv de evlendirme programı yapan kişilik...yukarıda ki cümleler şunu düşündürür:''e bu kadının da fan klabı varsa ben de istiyom bi fan klap...benim niye fan klabım yok?!"ciddiyetle böyle düşündürür çünkü orta da bi hayran kitlesi vardır ve bu hayran kitlesinn ne amaçla hayran kitlesi olduğu,hangi akla hizmet ettiği,hayranı oldukları kişinin hangi vasfına hayran oldukları belli değildir...
  6. "bir şey söylim mi? eskişehir birkaç sene sonra her yere 10 basacak!' - esra erol
  7. "söz uçar, yazı kalır" lafının telif hakkı kendisindeymiş. bu kadar laf ve fikir üretmiş de hepsini çalmışlar ama bu lafı kimselere kaptırmayacakmış. ya sabır ya selamet..
  8. bu izdivaç programlarında ne zaman eşcinsel bir aday olacak diye merak ederken bu hanımın programında bu akşam oldu. amsterdam'da yaşayan bir lezbiyen, kadın talip aradığını söyledi telefonla bağlanarak. meşhur türk örf adet ve ananelerine halel gelmesin diye esra hanım "başka programlara" diyerek telefonu kapattı ve cinsel tercihler(?) üzerine beylik bir konuşma yaptı. aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık bu konuyu homofobik bir tavırla fakat çoğunluk popülizmi ile kapattı.

edit: ha bir de "herkesin tercihi kendine, saygı duyarız ama burası türkiye, bu tür şeyler dört duvar arasında kalmalı" şeklinde attığı nutuk da hoşuma gitmedi değil.
    tabi ya kadın-erkek arasında çöpçatanlık yapılması "normal". kadın-erkek ne yaparsa olur, görmemizde sakınca yok ama eşcinseller ilişkilerini dört duvar arasına gizlemeli. tamam programına davet etmedin (hadi bunu anladık). yolda, halka açık yerlerde görmek de istemiyorsun. bir kadının başka bir kadınla ilişki kurmasını da yadırgayıp tepki gösteriyorsun, isteyeni azarlıyorsun. peki saygı tam olarak bunun neresinde? "evlerini basıp ikisinin de beline odunu ver etmiyorum, o yüzden saygılı sayılabirim" türünden bir saygı mı?

"programın formatı ve izleyici profilimizi oluşturan türk halkının konuya bakışı neticesinde ancak kadın ve erkek arasında bir izdivaç yapmamız sözkonusu, ayrıca kanunen de şimdilik böyle bir hakkınız olmadığı için ben bunu göze alamam, size bol şans diliyorum, kusura bakmayın" dese incileri dökülürdü sanıyorum.
  9. objektif bi gözle bakarsak agresif ve kompleksli.subjektif olarak ise,bence itici ve çirkin.ama tabi tam türk televizyonlarına göre biri.

(bkz: ananı türk televizyonunda gormusler)

esra erol hakkında bilgi verin