• youtubedan saatlerce izlemesi çok zevkli program. keza yalçın abiye de bayılıyoruz.

  naz diye hoş bir hatun katılmışmış programa. açtım izledim. özeti neymiş olayın; programa katıldıktan sonra olmamış çocukla ayrılmış, kardeşinin yanında kalmış, bir çocukla görüşmüş falan. iste vay oğlanlarla görüşüyor diye afaroz edilmiş kız.

  be ağzına tükürdüklerim, o programa da evlenmek için katılmıyor mu bu? (cast ajansı mı, kendi isteği mi bilmem) orada da birileriyle takılacak, kendi özel hayatında da. programda arayınca legal oluyor da, özel hayatında mı yanlış oluyor? burada bir yanlışlık yok mu ey insanlar? bunun neresi germiş milleti anlamadım. bizim milletimiz çok salak arkadaş, harbiden aşırı salak.

  edit: arilla anlamama yardımcı oldu. direk mesajı yazıyorum şuymuş olay:

  ''yok o olay öyle değil. buna amerikadan bi talip geldi. o çocukla ve ailesiyle görüşürken bir yandan face ten biriyle tanışmış. onla da görüşüyormuş. sonra hepsini sepetleyip oradaki adaylardan biriyle kaçtı ve de bunların hepsini 1 haftada yaptı.''

  peh. hızlı kız.
 • rastlayınca mutlaka izlediğim süper program. epey bakmışımdır ama daha tamam biz evleniyoruz diyen kimseyi görmedim. katılan/evlenen oranını çok merak ediyorum. sırayla çıkıp ya o paravanın ordan ya da çay odası mı sohbet odası mı her neyse oradan dönüyor benim gördüklerim. bir de yaşını başını almış insanları bir nebze anlıyorum da daha 20 yaşlarında güzel güzel kızlar çıkıyor oraya çözemedim onların olayını. görücü mü gelmiyor nedir derdiniz arkadaş.
 • bugünkü programda "benim adıma kuzenim başvurmuş" diyen 2 farklı talip olan program.

  (bkz: kuzenim yazmış)
 • bugunku programdaki katilimcilardan bir kadin, maddi durumum yok diye cocugunu babasina birakmis, ki nafaka aliyor ve ailesiyle yasiyor. ve de diyor ki, ben evlenirsem cocugumu yanima alamam, cocuk buyuk sorumluluk valla! ona gelen kismeti adamin 2 cocugu varmis, cocuklari anneleri istememis! bu adam da bakamam yea ben bunlara, duzenim yok deyip cocuk esirgeme'ye birakmis! ama ayni adam duzeni yokken uckurunun pesinde taa tv'lerde kari aramaya gelmis ama. ne diyim her ikisin de allah belasini versin. hic kivirmayayim, programi gayet seyrediyorum. ama bunlar gibi yaratiklari gordukce insanlardan tiksiniyorum.
 • 18 yaşındaki bi akrabam sebebiyle izlemeye mecbur kaldığım şey.

  hiç de hoşlanmam halbuse o sana yakıştı yok bu yakışmıyo...

  normal bi insan olsa zaten normal çevresinden birini bulup karı ya da koca olmayı başarabilirdi zaten...
 • 19-20 yaşındaki genç kızların sanılanın aksine evlenmek değil ünlü olmak için geldikleri program. ünlü olmaktan kasıt illa dizide klipte oynamak değil, oradaki locada biraz oturup televizyonda gözükmek bile egolarını tatmin ediyor. arkadaşlarına, komşularına, mahallelerine hava atıyorlar. ben daha burda evlenen 19-20 yaşında kız görmedim. andy warhol durumu güzel açıklamış zamanında.
 • özellikle sınav haftalarında oturup izlediğim program.

  bugün bir amca geldi, locadaki bir teyzeye talipmiş. amca restaurant müdürüymüş. çocukları da amerika'da ve avrupa'da yaşıyorlarmış. hayatını anlatmaya başladı. 68 kuşağındanmış, nazım hikmet'in, aziz nesin'in eserleriyle geçmiş gençliği. ayrıca türk sanat ''musikisi'' tutkunuymuş. sonra düşündüm, biz sürekli eğitimsiz ya da donanımsız insanların katıldığı bir program diye eleştirirken kimler katılıyormuş da haberimiz yokmuş. geçenlerde makina yüksek mühendisi bir bey vardı. şuan da locada adını bilmediğim, ama türk hava yolları'ndan emekli bir hostes abla var. gezmediği ülke kalmamış anlattığına göre. nice üniversite mezunu başvuruyor bu programa. benimse en büyük keyfim, ''kendisine talip olanı acaba beğenecek mi, çaya çıkacaklar mı birlikte'' diye merak etmek. bir nevi sosyolojik gözlem yapıyorum. ileride bu konuda tez yazmayı hedefliyorum.
 • sosyologları ilköğretimlerde öğretmenlik yapan ülkede yayınlanan abuk program. matematik derslerine giren sosyologlar vay babanın kemiği. sosyolojik bir vaka olan böylesi saçmalıklar nasıl da normalleştirilmiş yutturuluyor.

  birileri de üniversite mezunlarının başvurduğunu yazmış. he canım. üniversiteler öyle rezil durumda işte. cehaleti alacağına, cehalet aşılıyor.
 • az önce güzel ve dahi seksi bir kadın görünce zembereği boşalan bir erkeğe şahit olduğumuz program. adam ömründe görmediği kadar taş bir azeri gördü ve gülme krizine girdi şaşkınlıktan. hoş bir sahneydi.

  bir de esra erol rüküşlükten bir gün ölecek. kendisine: "ouuv yoo poliesteeerr!" diyen çağatay koçtuğ tepkisi vermek istiyorum müsaadenizle. bir kadın tesadüfen bir gün şık olmaz mı? yok yani zevk sıfır. penyeyle bile çıktı programa deli mi ne?!
 • bir ateisti bile anında patlama seviyesinde iman sahibi yapabilecek program.

  bunları izleyince kendin için şükredecek birini arıyorsun sen de, eminim.