şükela:  tümü | bugün
  • marmara üniversitesi güzel sanatlar fakültesi mezunu çağdaş tezhip ve minyatür sanatçısı.

bir de sitesi var:

çizme hikayeleri
  • marmara üniversitesi güzel sanatlar fakültesinde lisans ve yüksek lisans eğitimi almış, bir çok yurt içi ve yurt dışı sergiye katılmış, bir dönem araştırma için floransa'da bulunmuş, klasik eğitim almış olmasına rağmen hem konu hem anlatımda daha çağdaş bir üsluba sahip olan, aynı zamanda eğitmenlik de yapan minyatür sanatçısı, tevazu sahibi, dünya tatlısı insan.
  • yok yok, yeni nesil "gelenekselciler" eskisi gibi değil, değişime daha açıklar anladığım kadarıyla. geçmişin tekniklerini yeni üsluplarla denemekten çekinmeyen bir güruh var yada yeni yeni ortaya çıkıyor ama iyi yapıyorlar. seviniyorum şahsen bu tip geleneksel sanatçılarını gördükçe. kısırdöngüye saplanmış ve böyle giderse ne yazık ki silinmeye mahkum bir sanat dalını bu hanımefendi gibi sanatçıların çabaları farklı boyutlara taşıyacak, hayatta tutacak.böyle böyle bizden de mahmoud farshchian ayarında minyatürcüler çıkacak, inanıyorum.

çogzel, aynn dvm.

not: kendisi hakkındaki iki entariyi okuyunca hanımefendiyi cuugılda sıtalkladım, instagram hesabına ulaştım, biraz göz gezdirdim. tabii kendi kişisel sayfası sonuçta, nelerin yer alıp almayacağı kendi inisiyatifinde lakin çizimlerine dair daha fazla şey görmek isterük.
  • şöyle de enfes bir şeyler yapmış. biri bana gelsin gelmeli gelecek, yakarım o gemileri.

https://instagram.com/p/bcakwnih503/
  • esrar karaduman diye okuduğum isim. pardon ya.
  • naif kişiliği eserlerine yansımış, mütevazı karakteri ve gülen yüzüyle günümüzün yüzakı sanatçılarındandır. şu aralar çok meşgul. karmaşık adlı organizasyonda kendi gibi değerli sanatçılarla eserlerini görücüye çıkarıyor. elde edilecek gelirin bir kısmıyla güneş umuttur yardım organizasyonuna destek verecek, çocuklara bot, mont okul malzemeleri alınmasına vesile olacaklarmış. detaylar şurada

ilhamı daim olsun!