şükela:  tümü | bugün
 • entrynin girildiği tarih itibariyle halen "binbaşı" rütbesi ile türk hava kuvvetleri'nde görevini ifa etmekte olan, türk yıldızları akrobasi timi'nin ilk kadın pilotudur. kamuya açık ilk gösteri uçuşunu 19 mayıs 2015 günü samsun semalarında gerçekleştirecektir.

  edit: kendisi bugün yani 08.09.2016 tarihi itibariyle türk yıldızları filo komutanı olmuştur, komutanımızı can-ı gönülden tebrik ediyorum.

  https://haber.140journos.com/…530cd421fc#.1y0akgw93
 • türk yıldızlarının ilk kadın pilotu.
 • 30 ağustos 2015 zafer bayramı kutlamalarında türk yıldızlarının yaptığı muazzam gösteride görev almış kadın pilottur..

  böyle kadınların arka planda kalması,adının dahi bilinmemesi anormal bir durumdur..örnek alınması,idol olarak gösterilmesi değer katar ama işte.....
 • türk yıldızları'nda görev yapmakta olan pilot binbaşıdır. iki çocuk annesidir. türk yıldızları ile ilk gösterisini, ekipte 9 aylıkken 19 mayıs 2015'te samsun'da yapmıştır.
 • çelik bilekli dişi kartaldır.

  sözlükte atıp tutan, kadın haklarından, feministlikten, ataerkil zihniyetten dem vurup her şeyin en iyisini hakettiğini düşünen odun kafalılara örnek olması gereken çağdaş türk kadınıdır.

  kesinlikle ve kesinlikle arka planda kalmamalı, sabiha gökçen gibi diğer kadın subaylarımız ve pilotlarımız gibi hikayesi beyin yıkar gibi asalak kezbanlara anlatılması gereklidir.

  klavyeden atıp tutup ona buna bok atmakla olmuyor sevgili über kızlarımız. aha size örnek...
 • gururumuzdur.
 • şu an görev yapan türk yıldızları pilotlarımızdan. hemcinsi olarak gurur kaynağım, özellikle takip ettiğim insan. bir kadın, evli ve çocuk sahibi olduğu için seçimlerinin sorgulandığı röportajlar okudum. ama hiçbir erkek pilota özel hayatlarının sorulduğunu görmedim şimdiye kadar.

  dün arkadaşımla konuşurken inanamadı, hatta thy'nin de sivil hava kurumları arasında en çok kadın pilot barındıran şirketlerden biri olmasına da çok şaşırdı. doğal olarak ülkedeki yönetimin geldiği halin sonucu. halbuki hükümetler geçici, devlet bakidir. ama işte ülkede devlet diye bir sistem kalmadığı ve tüm kurumlar iktidarın malı haline geldiği için toplumumuz olumlu olaylara da körleşti.
 • göğsümüzü kabartan yıldızların tepesindeki dişi kartal olmuş.hayırlı uğurlu olsun diyelim .
  yalnız iki çocuğu varmış ,o çocukların yerinde olduğumu düşündüm de bir an ,helal olsun be
 • türk hava kuvvetleri'ndeki ilk filo komutanı olan kadın pilot binbaşı.

  http://aa.com.tr/…irst-female-wing-commander/643782
 • 1976 almanya doğumlu hava pilot binbaşı. türk yıldızları filo komutanı, aynı zamanda kol uçucusu ve 4 numara olarak görev yapmaktadır. türk yıldızları filosundaki iki kişilik iki uçaktan birini kullanmaktadır. diğeri 1 numara binbaşı osman yığcı'ya aittir.