şükela:  tümü | bugün
  • kapalıçarşı cinayeti isimli polisiye türünde yazdığı ilk romanla okurların karşısına çıkan yazar. bibliyomanyak ekibi de bu kitap nedeniyle onunla bir röportaj yapmış.
  • dün gece (01:00 sularında) kapalıçarşı cinayetleri adlı romanını bitirdim. sözlüğe bakayım dedim yazar hakkında bilgi var mı diye, başlığı yoktu. sözlükte bile yazmıyor, bir ben mi okudum ulan dedim kendi kendime. oysa kitap fena değil hatta iyi bile denebilir. kadın kaleminden, bir kadın karakterin odağında olduğu polisiye farklı da oluyor. sabah sabah sözlüğü açmamla sol tarafta adını gördüm. biri beni mi takip ediyor lan?
  • caddebostan cinayeti adli yeni romani cikmis yazar. ilk romani kapalıçarşı cinayeti gibi bir solukta okunuyor.
    tatilde ne okusam diyenler bu iki kitabi almak suretiyle guzel bir zaman gecirebilirler.
  • sözlükteki başlığında bu kadar az entry olmasını hayretle karşıladığım, son dönem yerli polisiye yazarları arasında ilk üçe girebilecek kişi. hem kapalıçarşı cinayeti (ki bu kitabın sözlükte başlığı dahi yok) hem de cadıbostanı cinayeti (bunun da!) kitaplarında yarattığı berna tekdemir karakteri son zamanların en başarılı karakterlerinden biridir. sözlükçülerin pek tanımıyor olması da pek şaşırtıcıdır.
  • kapalıçarşı cinayetini bir çırpıda okudum. çok güzel ve çok akıcı. berna başta olmak üzere karakterleri de çok beğendim. barna'nın secretçılara ve kuantumculara bakışı, caddebostan ve istanbul karşılaştırması, özellikle de hikayesi olan ürün ve zamane ana-babalarına ilişkin tespitleri ile kafa dengi bir arkadaş samimiyeti yaratıyor ve kitabın okunmasını kolay ve eğlenceli hale getiriyor.

edit: holeeey cadıbostanı cinayeti de varmış evde. valla hanım iyi biliyor bu kitap işlerini.