şükela:  tümü | bugün soru sor
 • almanya'daki bonn ve israil'deki kudüs üniversitelerinden bilim insanlarının fareler üzerinde yaptığı deneyler, marihuananın etken maddesi thc'nin çok düşük dozlarının beyindeki yaşlanma sürecini tersine çevirebildiği gözlemlenmiştir.

  farelere düşük doz vermelerindeki amaç ise farelerin zehirlenmesini engellemekmiş.

  kaynak
 • (bkz: 30 yıldır esrar içiyorum bir bağımlılığını görmedim)

  (bkz: bira'da böbreğe iyi geliyormuş)

  (bkz: bugün kendimi nasıl kandırsam)
 • esrar içmek bildiğim ve araştırdığım kadarıyla vücuda fazla bir zarar vermiyor. asıl konusu deliler gibi bağımlılık yapması. sizi tüketen de bu oluyor zaten vücut bağımlı hale geliyor, bağımlı olduğu için hergün kullanıyorsunuz sonra o kafayı hergün yaşadığınız için artık göz torbalarınız çıkıyor ve vücudunuz çökmeye başlıyor.

  esrarın en büyük zararı bağımlılık yapması ve yavaş yavaş insanı tüketmesidir. onun dışında insanoğlu yüzyıllardır uyuşturmak için kullanır, yanlış hatırlamıyorsam freud'un esrarı öven bir ton makalesi bulunmakta.

  ne olursa olsun uzak durun...
 • (bkz: kendini kandırmak)
  (bkz: uyuşturucuyu savunmak)
  vücudu hızlı bir şekilde dehidrasyona uğratan bir şey zararlıdır arkadaş. kalp krizi ve felce kadar herşeye sebep olur bu meret. içmeyin içirtmeyin.
 • iyi de güzel kardeşim, bu muhtemelen saf olanı üstünden yürütülen araştırmadır. onun yerine ne olduğu belirsiz birşey içiyorsan tersten görmen olasıdır, şu araştırmaları ortaya atıp torbacıyı arayan gerizekalılar, zaten bu meretin zeka geriliği yaptığının kanıtıdr.