şükela:  tümü | bugün
 • jim morrison'un yaptığı bir kıyaslama. şöyle demiş:

  "üzerimdeki baskıyla baş edemiyordum... içki hayatı çekilir kılıyor. insanı gevşetiyor, muhabbet yaratıyor. biraz kumara benziyor. gece içmeye çıkıyorsun, ertesi gün kendini nerede bulacağını bilmiyorsun. iyi gelebilir, feci olabilir - zar atmak gibi. düşünmek yerine, düşünmeyi öldürmeyi tercih ediyorsun. eroin ve müsekkinler acıyı öldürüyor, alkolse düşünceyi... esrarı, marijuanayı sevmiyorum, çünkü torbacılarla muhatap olmaktan nefret ediyorum. içki öyle değil, köşedeki bara gidiyorsun, masana koyup içebiliyorsun..."

  kaynak: roll dergisi
 • (bkz: esra erol)
 • her iki maddenin vucutta yarattığı etkiyi bilmiyorum. ama esrar içenler alkol içenleri çok pis döver, uçan tekme atar, o derece.
 • biriyle karaciğeri ele alma konusunda hiçbir şüphe yokken diğerinin yan etkilerinin sigaradan dahi az olduğu iddia edilmektedir ve tüketiminden kaynaklanan ölüm kayıtlara geçmemiştir, market değeri olmadığından, market değeri olan ürünlerin yoluna taş koyacağından (bkz: sigara) yasaktır.

  http://mendonews.wordpress.com/2010/01/17/1041/
 • biri vergilendirilir, diğeri vergilendirilmez.
 • icki icip sarhos oldugunuzda barda atlar, ziplar, eglenirsiniz. marijuana icerseniz bir koseye cekilip muzigi dinler,etraftaki insanlarin hareketlerini inceler cikarim yaparsiniz. ama bara koseye cekilmek icin degil eglenilmek icin gidilir. oksijen iyidir cigerleri acar fazlasi kafa da yapar. baslayin hizli hizli soluk alip vermeye, nasil oluyor ?
 • alkol hakkında bilinen çok şey doğrudur. karaciğeri sikip atması, bir anda bırakılırsa ölüme yol açacağı vs vs gibi. esrar hakkında ise yanlış.. kullanıldığı anda hafıza kaybı yaşatan bir madde, sigaradan daha az zararlı olamaz.. ayrıca tek başına da genellikle alınmaz ki o meret de.. içine sigara kırılır genelde.

  ikisinin de sağlığa yararlı olabileceği durumlar vardır. doktorlar haftada x kadeh şarap için derken; ot yurtdışında medikal olarak da kullanılmaktadır.

  kısaca; ikisi de boktandır. kullanmayın en güzeli.. alkolden kaçmak zor ama esrardan öyle değil, içmeyiverin.
 • esrar vs alkol tam olarak kıyaslayamam aslında bunu. farklı farklı özellikleri vardır. fakat esrar ft alkol oldu mu olay, yarrağı yediniz demektir. denemeyin sakın.
 • ege köylerinde yaşayan efelerden bir büyüğümün deyimiyle;

  " ot-toz olayına giren adam olmaz iflah olmaz, karşımda oturup bi küçük bitiremeden sarhoş olan damatım olamaz. "
 • birbirini tamamlarlar.
  şimdi kalkıp da ukalalık yapıp, "ayrılmaz ikili" demeyeyim ama <caps> bazı <caps/> insanlar birini aldımı diğerini de arar durur. hani kavun yiyince aklımıza illa ki rakı geliyor ve "vay amk. olcaktı şimdi şunun yanında buz gibi bir rakı" diyoruz ya... işte öyle bir şey sanırım.