şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yasaklanmi$ muslum gurses parcasi, otla olan dirsek temasindan oturu yasaklanmi$tir.

  ayni kulvarda bir diger kult olarak yikilsin camiler acilsin meyhaneler de gosterilebilir.
 • bir grup insanın kan çanağı halindeki gözlerine bakındıklarında akıllarına gelen sözcük öbeği.
 • altları siyahlaşmış sabit bakan gözler
 • bu gozlerle bakildigi zaman ortamda bir gizem havasi olusturmak da mumkun tabi.
 • sözleri;

  bir içten bakışına delice tutulmuşum
  esrarlı gözlerine gönülden vurulmuşum

  zaman geçmek bilmiyor seni görmediğim an
  dünyam cennet oluyor benim olduğun zaman

  sevgini yıllar boyunca saklayacağım inan
  aşkını ömür boyunca yaşayacağım inan

  aşkının hatırası istiyorum bitmesin
  ömrümün o gecesi hayalimden gitmesin

  sıcak bir bakışına neler vermezdim ki ben
  mutluluğun önünde dize gelmedim mi ben

  aşkı hemde nesşeyi tattırmıştın sen bana
  mutsus bir insandım ben mutluluk verdin bana
 • müslüm gürses'in, aynı adı taşıyan albümünde bulunan çok agır ve yakası açılmadık bir şarkısıdır. işin ilginç yanı, o albümün tamamında aynı hava hakimdir ve tarafımdan derin kaoslara düşüldüğünde sakinleştirici olarak dinlenmektedir. "içiyorsam sebebi var", "ölüyorum kederimden" (zeki müren'e aittir) , "meçhul yol" bu kasetteki narkoz etkisi bulunan şarkılardandır. bu albümün a ve b yüzünü arka arkaya dinlemek hazırlıksız bünyelere sakıncalı olabilir. mümkünse her üç şarkıda bir mola verilmelidir.
 • bir müslüm gürses albümüdür. bilindiği gibi melankolinin, ezilmişliğin ve çaresizliğin getirdiği şiddetin, öfkenin içe yönlendirilmesi arabesk müziğin çok bilinen özelliklerindendir. insan bu şiddeti kendi içine yönlendirerek devamlı suretle kendine zarar verir.işte bu albüm arabeskin bu çok bilinen özelliğini sonuna kadar taşımakta ve bu içe yönelmiş şiddeti daha iyi anlamak isteyenler için muhteşem bir örnek adeta görkemli bir anıtsal şaheserdir. genelde yavaş bir tempoda devam eden insanı sıkıntıdan sıkıntıya götüren içini boğan eğer gerçeken kötü bir ruh halindeyseniz sizi yerden yere vuran, acınıza acı katan bir albümdür. eğer kız arkadaşınızdan ayrıldıysanız, sınavınız kötü geçtiyse, terfi edemeyip istediğiniz arabayı alamadıysanız, amerika da başvurduğunuz üniversitenin master programına kabul edilmediyseniz bu albümü dinlemeyin. bu abüm size göre değildir. bu albüm hayatı mahvolmuş insanlar içindir. hayatında ızdıraptan başka hiç bişey yaşamamışlar içindir. aman diyim. gidip "dalgalandım da duruldum" dinleyin ne bileyim "bu akşam bütün meyhaneleri..." dinleyin. ama tamamen dağılıp yok olmadıysanız bu albümü dinlemeyin. ya da kendinize bir iyilik yapın, bu albümü dinlemeyi hiç denemeyin.

  1-esrarlı gözler
  2-sefil aşk
  3-kader ağı
  4-kalbime gömdüm seni
  5-içiyorsam sebebi var
  6-gönül rüzgarı
  7-hayat arkadaşı
  8-aşkın şartı
  9-ölüyorum kaderimden
  10-içmesem olmuyor
  11-kaderi ben mi yarattım
 • sulanmis morarmis gozlerdir bunlar.
 • "arabesk şarkılardan film yapma dönemi geri mi geliyor yoksa" diye sordum kendime müslüm gürses'in hayat hikayesinin esrarlı gözler ismiyle filme çekileceğini duyunca. neyse ki, sevdiğimiz beynelminel filminin yönetmeni sırrı süreyya önder'in projesi olduğunu duyunca sevindim. bakalım nasıl bir şey olacak.

  müslüm gürses'i, serkan genç, muhterem nur'u ise begüm birgören canlandıracakmış.