*

şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: #10449535)
 • eşref bitlis helikoptere binmeden önce kızı meltem bitlis ile yaptığı telefon konuşmasında "sabah gidecektim uçağım bozuldu yapamadılar. uçak bekledik. ancak şimdi bulduk birazdan gidiyorum." demiştir.

  eşref bitlis'in düşürülecek helikoptere binmesi sağlanmak istenmiş ve yapılmıştır.

  sabah kendisine helikopterin arızalandığı bilgisinin verilmesinde rolü olan herkes ve önceden planlanmış olarak düşürülecek helikopteri bulup getiren kişiler bu suikastin bir parçasıdır.
 • çok karanlık bir olaydır.

  eşref bitlis, çekiç güç'ün türkiye'den gitmesini istemekte ve güneydoğu anadolu'daki sorunların bitmesi için istihdamla ilgili güzel projeleri bulunmaktadır. sonrası malum.

  literatürde kaza olarak geçmektedir ancak bütün oklar emir subayı eski özel harekatçı binbaşı cem ersever'i göstermektedir.

  daha sonra cem ersever de ayrı bir cinayete kurban gitmiş ve olayın üstü kapanmıştır.
  ilginçtir ki ersever'in adı ankara'da mit binasına yakın olan bir caddeye verilmiştir.
 • istanbul teknik üniversitesi uçak ve uzay bilimleri fakültesi bilirkişi heyetince düzenlenen 4 kasım 1996 tarihli bilirkişi raporu olayın suikast olduğunu tüm gerçekliği ile ortaya koymuştur.

  bilirkişi raporu'nun sonuç bölümü aşağıdaki gibidir.

  "netice
  bu hususlar muvacehesinde;

  1- motor arızası ve sonuç olarak uçağın düşmesinde buz—anmanın etkili olduğunu gösteren yeterli ve tatminkar delil yoktur.

  2- motor arızası ve düşme olayında pilotaj ve bakım hata ve kusuru bulunduğuna dair deliller mevcut değildir. dolayısıyla davacılar murisi 2. pilot tuğrul sezginler ile kaptan pilot yaşar erian'ın kusurları yoktur.

  3- uçağın düşmesine yol açan motor arızasında davalı firmanın dizayn ve yapım hatası bulunduğuna dair delil mevcut değildir.

  4- kaza günü öncesindeki gece, hangar civarındaki -bir nöbetçi* tarafından bildirilen- kimliği bilinmeyen kişi ile yukarıda isimleri zikredilen motor iç aksamının enkaz mahallinde bulunamaması ve sağlam ve mukavim, olan motor zarfının parçalanmamış ve hatta fazla, deforme olmamış görüntüsü karşısında sabotaj ihtimali gözden ırak tutulmamalıdır. "keyfiyet saygı ile arz olunur. (4.11.1996.)"

  kaynakça;

  (bkz: tahir metin/#86860762)

  (bkz: yaşar erian/#86934293)

  (bkz: nusret senem/#86860693)

  (bkz: saime sezginler/#86860500)

  (bkz: tuğrul sezginler/#86860376)
 • buzlanmaya bağlı bilmem neymiş te..hadi düştü buzlanmaya bağlı düşmez ya..kar yağan havada buzlanma?? destekli rapor yazsalarmış bari. kanımca en karanlik zaman aralığıydi o gün.pus,kar,buz.kimin ne yaptığı belli değildi.
 • bugün, vefatının 28. yıldönümüdür.

  ruhuna rahmet, mekanı cennet olsun.

  edit:
  yıl hesabınıbyanlış yapmışım, düzelttim. nazik ve yerinde ikazı için yazar `@sadbuttrue`'ya tekrar teşekkür ederim. iyi ki var!

  edit 2:
  krt tv'de sisler bulvarı programının* 17 şubat 2021 tarihli yayını, gara'da şehit olan asker ve devlet personelimizle birlikte zamanın genelkurmay başkanı eşref bitlis'in vefatını konu almış ve bugün itibariyle de ilgili program yayınının tekrarı verildiğini farkedemediğimden, vefat yıldönümü17 şubat yerine bugün tarihi (21 şubat 2021) olarak algılamış, bir yanılgıyla bu yanlışa düşmüş durumdayım. düzeltiyi, sözlük kanuoyuna özürlerimle arz ederim.

  her birinin aziz hatırasına hörmet ve saygıyla...
  ruhları şâd olsun.