• delirenler için sarfedilen bir mecazi kelime öbegidir..

a.m [04.00]

- hirfffff hirrffmfmfmmf mmhmhmmmgg manti istiyorum ben kadin ! dilimlenmi$ avakado da istiyorum ! her türlü tropikal lezzeti tadmak,o da olmadi fok baligi yemek istiyorum. gelincik $erbeti istiyorum !
    - aaaa ekrem senin e$ref saatin gelmi$ !!
  • (bkz: eşref)
  • insanların bir eşşek saati bir de eşref saati vardır derdi büyükannem, eşref saatinde karşındaki insana yumuşak başla istediğin çoğu şeyi de yaptırabilirsin diye eklerdi, daha anlayışlı, daha mülayim olur insanlar bu saatlerinde
  • bi de sokağı vardır bunun, eşref saati sokağı diye. eski doğancilar yolu üzerinde ayazmaya sapmak için idealdir
  • bir insanin iyi bir ruh halinde bulundugu, istekli oldugu zaman dilimlerini tasvir eden sözcükler butunu.
  • olgun simsek ve serhat ozcan'in oynadigi telsim reklaminda da kullanilmistir bu sarki...
  • denk gelindiğinde tutulan dileğin gerçekleşeceğine inanılan zaman dilimi.
    (bkz: eşek saati)
  • (bkz: happy hour)
  • bir asiaminor parcasi.
  • bir pazar gecesi rastlanarak dumurlardan dumur beğendirtmiş kanal 7 programı. ibrahim sadri adlı insanın bünyede sebep olduğu tüm olumsuz hisleri canlı yayınlanan program boyunca tetikleyerek pekiştiren, sonrasında herşeyin mizansen olduğunun anlaşılmasıyla söylenecek söz bıraktırmayan yapım. oyunculuklardaki abartısız gerçekçiliğe mi, ekrana verilen altyazılara mı, konukların havaya kendilerini kaptırmalarına mı alkış tutsak yoksa savaş ay, reha muhtar ve benzerlerini bu derece güzel yorumlamaya mı şapka çıkartsak. bi zamanlar severek izlediğimiz şok programının çok daha gerçekçi, rafine ve kontrollü hali imiş bu. kanal 7 gibi çoğumuzun belli bir fikre sahip olarak izlemediği bir kanalda öyle bir saatte yer alması da gerçeklik hissine gerçeklik katmış. her ne olursa olsun zekaya duyulan saygıyı coşturmuştur.
hesabın var mı? giriş yap