şükela:  tümü | bugün
  • dürüst, onurlu, göte göt diyen bir yazar. göt dedikleri alınmış biraz. koyver gitsin.
  • makale tadında entrysine denk geldiğim yazar.
    (bkz: #68178106)
    diğer entryleri hakkında bir yorumum yok.
  • nickaltıma ilk entryi giren bebe, tirrek.

(bkz: başlıklarını engelle)
  • bkz: #69426826
  • bkz: #69429838
  • belli konularda haklı olduğunu düşünüyorum, fakat kendini ifade ederken yanlış şeyler söylemiş.

elimizde bir adet sorun var. nedir bu? oteller plajları gasp etsin mi etmesin mi? buna karşılık da öne sürülen 2 adet görüş var;

- gasp etsin, millet anamıza bacımıza bakıyor herkes girince.
    - gasp etmesin, o plajlar herkesin hakkı.

1. seçenek kesinlikle çözüm değil, çünkü kabul edildiğinde para verilmeden girilen plajlarda kadınlara yapılacak taciz meşru görülmüş oluyor. pembe metrobüs gibi düşünün. "pembe metrobüse binmedi, demek ki kaşınıyordu" cümlesi ile "paralı plaja gitmedi, demek ki kaşınıyordu" cümleleri arasında fark yok. bu da parası olmayan insanın taciz edilmesini meşrulaştırıyor. taciz edilmeden denize girebilmek parayla satın alınabilecek bir lüks olmamalı.

2. seçenek daha makul, fakat tartışma yaratan taciz konusu ortaya çıkıyor bu durumda da.

yani asıl karşı çıkılması gereken şey taciz kültürü. paramı basarım tacizsiz yüzerim demek sorunu çözmüyor, aksine bu taciz/tecavüz kültürünü besliyor, bunu farketmek lazım. sorun, görülebildiği üzere, otellerin plajları gaspı mevzusundan daha büyük.

bu sorun da ne "anana bacına bakılsın istemiyosan plaja gitme lan" denilerek ne de "paramı basıp tacizsiz mekana girerim birader, gerisi beni ilgilendirmez" denilerek çözülebilecek bir sorun değil.

tacizci diye adama saldırırken aslında kimin taciz kültürünü beslediğini farkedebilmek lazım.
  • pembe metrobusle halk plaji benzetmesini begenmis suser. insanlarin/ortamlarin ayrismasi, gettolasmaya sebep olur. taciz vakalari azalmak bir yana, artar.

halk plajlarinda surekli taciz oluyor gibi bir onerme nerden/nasil cikarilmis ciddi ciddi merak etmeye basladim. neden boyle bir on kabul var?
    her sene oldugu gibi, gecen sene de 1 ay tatil yaptim; plajda (halk plaji) tek bir tacize ugramadim (hadi ben 40ima merdiven dayadim, plaja arkadaslariyla giden liseli yegenim de -guzek kizdir- boyle bir seyden bahsetmedi). tacizin parayla ilgisi yok (ilgili baslikta bu konu hakkindaki goruslerimi detaylica yazdim, ali agaoglu ornegi verdim, adam 17 yasindaki kizinizin yan senzlongunda otursa rahat mi olacaksiniz).

rahatsiz olanlar gelmesin demek bence mantikli. kendi rahatsizliklarindan oturu hak gaspini savunacaklarina, evlerinden cikmasinlar. bu, "ya sev ya terket" gibi bir dayatma degil. ortada bir kanunsuzluk var. bu kanunsuzlugu destekleyenler utanmak bir yana, dile getirenlere cemkiriyorlar. medeniyet ariyorlarsa kanunun degismesi icin caba sarfetsinler (ayni fikirde degilim diye comar demem, kanunsuzlugu savunduklari icin comar diyorum).

pembe bornozlunun kullandigi dilden ne tip adamlardan bahsettigimi anlamissinizdir. gittikleri mekanlar da, mafyatik muteahhitlerin yaptigi ruhsatsiz (sonradan kilifina uydurulmus) oteller. su sozlukte bile ovguyle bahsedilmis bodrum torba rixos'u ornek alalim, orasi ruhsatsiz dikildi, dogaya zarar verdi, oradaki halkin plaja girisini engelliyor. sahibi de fettah tamince, daha onceden fetosun yanasmasiydi, simdi tayyibe sadakat yemini etti. chp'li oldugunu iddia edip bu otelde tatil yapan tanidigim var. bunlar mi medeni? tek dertleri, kendilerini ozel sanmak.

edit: rixos mu voyage mi, hangisi torba'daki kacak oteldi hatirlamiyorum, asagi yukari hepsi ayni: http://haber.sol.org.tr/…ligi-bin-lira-haberi-86902
  • (bkz: engelle) (bkz: başlıklarını engelle)
    durup dururken ağır hakaret/küfür içerikli entry'ler yazıp yazıp sildiği için varlığından haberdar olduğum, hak ettiği dile kıyasla nazik kalan bir karşılık alınca daha çok küfrederek ne olduğunu gösteren, kırk yaşlarında bir kadın olup utanmadan hep osuruktan, ulan, koyayım gibi kelimeler kullanan, kırk yıldır en basit imla kurallarını bile öğrenememiş -ömründe kitap/dergi/gazete kapağı açmadığı ve ne seviyede olduğu buradan belli- biri olmasına rağmen güya ahkam kesmeye kalkışan, yazım hatalarıyla kendini gösteren bu bilgisizliğini yüzüne vurduğum için öfkelenip hiç tanımadığı bana iftira atan, küfür/hakaret içerikli üslupla yazan ve kendisi böyle biri olmasına rağmen hiç tanımadığı insanlara bozuk plak gibi sürekli "aile terbiyesi almamış, varoş" vb diyerek iftira atmaktan çekinmeyen -bence bu kadar bilgisiz oluşuna bakılırsa kendisi tam olarak öyle olmalı- ama tüm bu küfürleriyle, sayısız yazım yanlışıyla ve nedensiz kavgacılığıyla asıl kendisinin tam olarak öyle olduğunu ele veren biri. yaşı da ilerlediği için genç kadınlara ayrı bir öfkesi var. bütün gün yerli dizi izleyip çocuk bakan, imla hatası içermeyen neredeyse hiçbir cümlesi olmayan geleneksel bir teyze olup insanları rahatsız etmesi güldürüyor. kripto akpli (bkz: ak troll) olması, birçok yazarı rahatsız etmesi de cabası. sırf bu amaçla bir sözlük hesabı açmış. komik. ciddiye almayın, engelleyin geçin. cevap vermeye değmez. bırakıyorum kendi hayal dünyasında yaşamaya devam etsin ama önce okuma yazma öğrensin. acınası.
  • arada argo kullanan bir suser (liseden itibaren, erkeklerin cogunlukta oldugu okullarda okumanin verdigi bir deformasyon). yine de, bir varosun seviyesine dusmedim. ornek olarak verilmis 3 kelimeyi tek tuk kullanmis olabilirim, ayni enrtyde ardarda kullandigimi hic sanmiyorum (caps or it did not happen).
    kripto akp'li hic degilim (akp ve tayyip hakkinda yazdigim tonla entry buna kanittir, ulusalci olmamam beni akp'li yapmaz).
    girdaptaki'ni, yazdiklarina gore degerlendirdim (burada yazdiklarini yorumlamam icin sahsen tanimam gerekmiyor).

not: insanlari -genel olarak- ekonomik seviyelerine ya da iclerinden ciktiklari ortamlara gore degerlendirmem. gecekonduda buyumus cok duzgun insanlar tanidim (cok zengin olup da duzgun olan insanlar da var, tum zenginler somurmeye alismis sulukler degil). lakin girdaptaki'nde (ve kendisi gibi baska varoslarda) olan garip bir hal var ki, azicik gelistiklerini/bir seyler ogrendiklerini sansalar, olduklarindan daha havali gorunmek icin dunyaya akil vermeye kalkiyorlar. gereksiz yere bu tiplerle ugrastigimin farkinda olsam da, yuzlerine ayna tutmaktan kendimi alamiyorum.
  • (bkz: pembe bornozlu adam)

lafının arkasında duramayan bi kişilik(!).