şükela:  tümü | bugün
  • esse isimli mutfak aksesuar firmasının batma aşamasına gelmesi durumudur. henüz resmen iflas etmemiş, ama bir kaç zamandır artık maaş falan ödeyemediği konuşuluyordu. bugün yayınlanan habere göre pek çok dükkanı kapanmış, bazılarının rafları boşalmış. çalışanlar bazı mallara borçlarına karşılık elkoymuşlar. tedarikçileri, borçlarını alabilmek için esse'ye kendi poslarını kurmuş, satılan malların parasını doğrudan kendileri alıyorlarmış.

hep amerikanın suçu, dolar böyle yükseldi durup dururken...

hürriyet'ten ilgili haber
  • şaşırmadığım.

çoğu mağazasına tadilattayız yazdıklarında gidişatın iyi olmadığını anlaştık zaten
  • çalışanlarına "maaş ödeyemeyiz, işe gelmeyin artık." diyerek istifa etmeleri için mobbing uygulayan, hem yöneticileri hem çalışanları ile zor dönemden geçen şirket.
  • firmamızın bizzat çalıştığı yerdir ve verdikleri çekler bankalardan geri dönmektedir.
    hali hazırda kendilerine yapılan (ev tekstili) ürünler de durdurulmuştur. kendileri batma aşamasına gelirken çalıştığım firmayı da baya zarara uğratmıştır. madame coco, english home gibi ucuz kalitesiz firmalar çoğaldıkça böyle kaliteli olanların hele ki bu ekonomide batmaması işten bile değil.
    not: firmaların türk ya da yabancı menşeili olmasından bahsetmiyorum, kalitesinden bahsediyorum.
  • batmıştır ve bana ilahi adaleti hatırlatmıştır.

ne zamandır sözlüğe yazayım diyordum da üşeniyordum. bu mağazanın envaye çeşit ürününü aldım ben. hem de en kaliteli olduğunu iddia ettikleri, görece daha pahalı olanlarını. dandik malı millete kakalamakta üstüne olmayan bir markadır bu.

bilmem kaç yıl garantili en kaliteli tavasını alırsın, talimatlara uygun kullanırsın iki ayda sağı solu içi dışı kalkar... götürür gösterirsin, kullanıcı hatası der. ütü masası alırsın gayet normal bir şekilde ütü yaparken masa örtüsü yanar. gider sorarsın, olur öyle derler. zak diye bir serisi vardı bunların, aldığım tüm ürünleri çatladı. ve bildiğin kol gibi fiyatları vardı. daha neler neler...

bir şeyler alır, kazık yediğimi anlar, pişman olur, bir yıl alışveriş yapmaz sonda yine gider o kazığı yerdim. en son tam pes etmiştim ki iflas haberi geldi.

vatana millete hayırlı olsun.