şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2008 formula bmw avrupa serisi, 2010 gp3 şampiyonu meksikalı genç yetenek.

  sauber'in yedek pilotu şu sıralar, geleceği parlak. bunda bir yaş büyük sergio perez ile birlikte telmex desteği alıyor olmasının da etkisi var tabii.

  takipteyiz esteban, ünlü bir pilot olduğunda o malum bakınız verilecek, kaçarın yok.
 • bu hafta içerisinde abu dhabi'de yas marina pistinde* yapılan genç pilotlar testlerinin son 2 gününde sauber c30'un direksiyonundaydı. dün, yani testin son gününde, aracıyla kaza yaparak kırmızı bayrakların çıkmasına neden oldu. neyseki jantta oluşan hasar dışında bir şey yoktu. gutierrez kaza hakkında "daha önce 4 kere formula 1 arabası kullandım ama bu kaza ilkti. 2 günlük test programımız esnasında hızlı bir tur atmaya fırsat buldum. drs ile ilgili bir hata yapınca da kaza yaptım." diyor özetle.

  kaza yapması doğal, hoş karşılanabilir. hata yapa yapa yapmamayı öğrenecek 5 ağustos 1991 doğumlu genç meksikalı. ki kendisi de öyle diyor. sauber'in sitesine koyduğu test özetlerinde de şef yarış mühendisi giampaolo dall’ara'nın kazaya değinmemesi profesyonelce bir hareket. "esteban'dan çok memnun kaldık. oldukça güvenilir ve profesyonelce bir iş çıkardı. onunla çalışırken, çaylak bir pilot olduğunu unuttuk." demiş hatta giampaolo.

  hatasını farkeden ve düzeltmeye çalışan bir çaylak ve onun arkasında duran takım... en ideal ikili olsa gerek.
 • vatandaşı sergio perez'in basınla konuşurken ağzından kaçırdığı bilgiye göre 2013 formula 1 sezonu'nda sauber'de yarışacak pilot.
 • geçtiğimiz günlerde düzenlenen 2013 formula 1 sezonu sezon öncesi testlerinin barcelona ayağının son gününde, formula 1 kariyerinin ilk yağmurlu pistine çıkmış. haberlere göre 2 kere çakıl alana fırladığı için seansın durmasına sebebiyet verse de takım tarafından yağmurlu zemindeki limitlerini görmek için cesaretlendirildiğini söylüyor. "limiti zorladığım için bu çok normal ve limiti hissetmek de çok önemli. hatta takım bana ufak ufak zorlayışımı arttırmamı istedi ve bu yüzden buna iznim de vardı." şeklinde bir açıklama yaparken; hafif yağmur-kuru-ağır yağmur arası gidip gelen hava koşullarını mükemmel olarak değerlendirmiş.
 • '91 doğumlu, bu sezon sauber'de koltuk bulmuş meksikalı amın oğlu.
 • 2013 ispanya gp'sinde başarılı performansıyla puanın dibinden dönmüş, sıralamada 16. en hızlı zamanı elde etmesine rağmen engelleme cezası yüzünden 19. başladığı yarışı 11. bitirmiş çaylak meksikalı. takım patronu monisha kaltenborn pilotuna güvenlerinin sonuçlarını alacaklarını söylerken açıklamalarında, şef yarış mühendisinin açıklaması "esteban aracın suyunu çıkardı sadece 0.5 saniye ile puanı kaçırdı" çizgisinde.

  ayrıca meksikalı çaylak 1:26.217 ile yarışın en hızlı turunu atmış oldu. 21 yaş 280 günlük olan pilotumuz böylece formula 1 tarihinde, bir yarışta en hızlı turu atmış olan ikinci genç isim oldu nico rosberg'in arkasında. nico rosberg ise 20 yaş 258 günlükken yarışta en hızlı turu atarak bu konuda birinciliğin sahibi.
 • 2013 japonya gp'sinde sauber'in ikinci pilotu olarak nihayet çaylaklık sezonunda puan ile tanıştı bu amigo... devamını getirir bir şekilde puan potasında yer alırsa, poposuna tekmeyi basmayabilirler. yavaş yavaş öğreniyor.
 • sauber tarafından bir şans daha verilmiş, meksikalı pilot. ya da felipe massa nın deyimiyle, "mexican mafia"
 • monaco gp'inde kullanacağı kask ile akıllara durgunluk getiren pilottur. buyrun
  (bkz: powerpuff girls)
 • 2015 sezonu boyunca scuderia ferrari'nin test ve yedek pilotluğunu yapacağı an itibariyle duyurulmuş gringo. ispanyol gazeteci pablo elilzalde diyor ki "esteban, 1969 senesindeki pedro rodriguez'den sonra kadroda yer almış ilk meksikalı"...

  -----------------------------------

  kasım ayının sonlarında ben polatlı'nın ortasında acemi eğitimi alırken gutierrez'in uzun süredir kadrosunda bulunduğu sauber, diplerde geçen 2014 sezonu ardından meksikalı'nın yanında tecrübeli pilot adrian sutil'i öpmüş ve yerlerine marcus ericsson - felipe nasr ikilisini getirmişti.