• alonso hariç herkese gel geç diyen am.n oğlu.
  • hala verstappen olayında kendisini suçlayanlara allahtan akıl fikir diliyorum. olayda %100 suçlu biri yok. tur bindirilmiş adam eğer hızlıysa turunu geri alabilir. bu konudaki en iyi şeyi hamilton söyledi verstappen'e, "ocon'un kaybedecek bir şeyi yokken senin var, savunmak yerine geçmesine izin vermen daha iyi olurdu." diyerek.
  • orospu evladı bir pilot.
  • formula 1 drive to survive belgeselinin 6.bölümü genel olarak kendisi üstüne olan şimdilik eski f1 pilotu. hikayesiyle gerçekten duygulandırdı.
  • verstappen olayında suçlu olduğunu düşünüyordum, ta ki turunu geri almaya çalıştığını görene kadar.

bir pilot eğer hızlıysa turunu geri alabilir. zamanında bunu hamilton yapmıştı, 2012 almanya gp olması lazım. hatta vettel ile epey takışmışlardı bu yüzden.

eğer ki ocon'un onboardı izlenirse ocon'un junçao virajından itibaren (hani glock'un şu ünlü olayının yaşandığı yer) net bir şekilde daha hızlı olduğu ve drs ile senna s'e girilirken önde olduğu görülüyor. burada takım kendisine "turunu geri alabilirsin" diyor. senna s bir sağa bir sola dönüşü olan müthiş bir virajdır. ocon burada sağa doğru gidiyor, verstappen'de "ben çizgideydim" işgüzarlığı için oradan gitmeye devam ediyor. oysa bir sonraki sol viraja doğru yönelip boşluğu bıraksa düzlükte geçecek, hem de bir sonraki sola dönülen virajda avantajlı olacak, ocon'dan kopup gidecek. bunun yerine gidiyor ocon'u kerblere kadar itiyor, kaza da gerçekleşiyor. tıpkı japonya'da, spoon'da olan kazadaki gibi. verstappen o kadar kurnaz ki kazaya sebebiyet verip kendisini bir şekilde suçsuz çıkarabiliyor.

anlayacağınız ocon gayet doğal bir şey yaptı. verstappen ise her zamanki egoistliğiyle gitti yarış sonrası ocon'un üstüne yürüdü. ocon'un gülüp geçmesi içimin yağlarını nasıl eritti anlatamam.

tanım: 2020'de mercedes'de izlemek istediğim müthiş pilot. 2019'da koltuksuz kalacak maalesef.
  • lance stroll'un yüzünden ve yavşak perez yüzünden hakkı yenmiş eski racing point sürücüsüdür.önümüzdeki sezonlarda farklı bir takımda ikisinin de eline verecektir.
  • koltuğunu lawrence stroll'un oğlu lance stroll'e kaptırmamıştır zira lance stroll'de o koltuğu kapacak yetenek yok. babası oğlu yarışsın diye o koltuğu satın almıştır. şuan mercedes takımının test pilotu olan ocon'u umarım 2020de tekrar izleyebiliriz.
  • alanso annesiyle ilişkiye girmiş olmalı, bu kasıtlı piçliğin başka bir açıklaması olamaz.

tanım: milliyetinden dolayı f1'de koltuk bulan beceriksiz sürücü.
  • mercedes ajanı olmayan, resmi şekilde kontratlı mercedes pilotu olan ve önümüzdeki yıl f1'e dönecek olan yetenekli pilottur. ajan majan diye tespit sıçan beyinsizler muhtemelen futbol mantalitesi ile f1'i takip etmeye çalışıyor. siz siktirin gidin.
  • tam bir maldır. ben bu adamı ilk f1'e adım attığı zaman yetenekli falan zannederdim. ancak aradan yıllar geçse de her zaman takım arkadaşlarına geçilme konusunda sahip olduğu takıntı takımına zarar vermektedir. force india döneminde takımın perez'i tercih etmesini anlayamamıştım ama perez'in takım oyunculuğu ile ocon'un içi boş egosunu yan yana koyunca bunu yeni yeni anlıyorum. umarım tez zamanda saz arkadaşı szafnauer'i de yanına alıp defolur gider. aksi halde alpine alonso ayrıldıktan sonra düzenli olarak q1'de elenen bir takım haline gelecektir.
hesabın var mı? giriş yap