şükela:  tümü | bugün
  • lan bu ne sikim iş sanki aldatıyor gibi hissediyorum kendimi. şizofren gibi oldum. her seferinde geçmişi siler oldum. burada mı gerçeğim evde mi takip edemez oldum. split gibi oldum ya la. kanzuk mavi hapımı aldım kırmızıyı mı? what is sözlük ulan?
  • ekşi sözlük hesabını eşinden saklamak isteyen yazarlar için geliştirilebilecek yeni bir kişisel gelişim akımı için mükemmel bir fırsattır. alt yapı hazır. mağduriyete son.

(bkz: the green pill)
  • saklamak değil de söylemeyi tercih etmemek ile açıklanabilecek profil. yoksa bir şeyi gizli saklı yaptığımızdan, sevdiceğimizi kandırdığımızdan değil bu profili aşikâr etmeme halleri. hem böylesi daha özgür hissettirdiğinden olsa gerek girdiler daha bir tatmin edici oluyor sanki. (bkz: yav he he)
  • olması gerekendir.

sürekli tepende ne yazdığını kontrol edip sana yazdıkların için fatura çıkaracak bir yaratıkla, hayat çekilmez.

misal ben kancık karımdan zaten tiksiniyorum ama yasalar bana karıma iyi davranmamı emrettiği için suratına karşı gülüyorum, çok güzel olmuşsun, harikasın, bitanesin, süpersin diyorum. bir yandan da boşanma belgelerini hazırlıyorum.

karımdan tiksindiğimi itiraf edebileceğim bir tek yer de burası. başka bir yerde bu konuyu konuşma şansım yok.

ama karımın yerinde olsam bu meseleyi kişiselleştirmezdim. ben genel olarak bütün kadınlardan tiskiniyorum. karımdan iki kez tiksiniyorum. olay bu.

uzaylılar gelip bütün kadınları bir düğmeye basarak 100 trilyon ışık yılı uzakta bir gezegene ışınlasalar, bakın öldürsünler demiyorum, çünkü bunu dersem kadına şiddet olur, başka bir gezegene ışınlasınlar diyorum, bu olursa çok mutlu olurum.

götüne gelinlik sokmadan rahat edemeyen ruh hastaları ile aynı gezegende yaşamak beni geriyor.
  • -selam jale, bak bu benim ekşi sözlük profilim senin pezevenk enişten.
    -ne dedin sen? ne dedin sen? çaaat!

tamam dayak yemek dünyanın sonu değil ama çok komik olur, ömrümce unutamam lan. en güzeli gizlemek. hem belki de batman gibi kostümü hakeden birine devrederim..?
  • yıl olmuş 2018 hala evli misiniz birader? şaka mısınız ya, hem de türk kızıyla. ne diyelim allah yardımcınız olsun.

(bkz: boşanmak yeniden doğmaktır)
  • yaklaşık 1 yıl kadar başarabildiğim durumdur.
    şimdiki durumumuz ise,
    - çok küfür ediyorsun...
    artık pembe pamuk şekeri tadında entryler giriyoruz.
    - bu kesin kız nicki. sana mesaj atmış... ulan ben daha okumadım vicdansız.
    - kimi takip ediyorsun bakim?...
    takip ettiğim kişi sayısı sıfır.
    - beni de yazsana...
    güzelim buranın olayı farklı. niye anlamıyorsun?
    - bizim arkadaşın internetten verdiği sipariş 1 hafta geç gelmiş. yaz bunu ekşiye...
    tamam.
  • kadınlar hakkında atıp tutup korkudan eşten gizlenen profiller kısa bir fıkra gibi.
    hanım evde sözlük erkeklerine laf söylüyor bizimki de destek veriyor, aşkım sen onlara bakma, biriciğim diye.
    lan yazık kimin çocuğuysa.
  • şimdi bir an evli olduğumu düşündüm de, eğer sözlüğü bilmiyorsa her sabah uyanır uyanmaz kafamı yastıktan kaldırmadan baktığım sözlük ortamında, uykulu gözlerle okuyabileceğim geceden kalmış entrileri anlama çabasındayken, yarısını kavrayıp kalanını rüyalarıma ekleme keyfinden uzak kalacağım anlaşılan. gerçi şimdiye kadarki yazdıklarımdan bir sorun çıkmaz diye düşünsem de gri görünümlü kadın algısının arkasında fokurdayan bir kazan olabileceğini de göz ardı etmemek gerekir. açık olmayan cümleden bile farklı bir mana çıkabilir. yeter ki o an kendisine mantıklı görünsün. kadın yazarlar saklayabilirler sözlük yaşamını ustalıkla, ancak erkeklerin genelinin öyle bir şansı yok ne yazık ki.

ne yaparsanız yapın, göründüğünüz adam olup burada hayal ettiğiniz kadarını bulun derim. ne eksik ne de fazla. mesela yeşil gözlü bir yar'ı burada söze döktüyseniz mavi gözlü bir kadın için bile o cümle uğraşmaya değerdir. hesabı itinayla sorulur. hadi kolay gelsin size.