• lan bu ne sikim iş sanki aldatıyor gibi hissediyorum kendimi. şizofren gibi oldum. her seferinde geçmişi siler oldum. burada mı gerçeğim evde mi takip edemez oldum. split gibi oldum ya la. kanzuk mavi hapımı aldım kırmızıyı mı? what is sözlük ulan?
  • saklamak değil de söylemeyi tercih etmemek ile açıklanabilecek profil. yoksa bir şeyi gizli saklı yaptığımızdan, sevdiceğimizi kandırdığımızdan değil bu profili aşikâr etmeme halleri. hem böylesi daha özgür hissettirdiğinden olsa gerek girdiler daha bir tatmin edici oluyor sanki. (bkz: yav he he)
  • (evlenirsem ben)
  • yaklaşık 1 yıl kadar başarabildiğim durumdur.
    şimdiki durumumuz ise,
    - çok küfür ediyorsun...
    artık pembe pamuk şekeri tadında entryler giriyoruz.
    - bu kesin kız nicki. sana mesaj atmış... ulan ben daha okumadım vicdansız.
    - kimi takip ediyorsun bakim?...
    takip ettiğim kişi sayısı sıfır.
    - beni de yazsana...
    güzelim buranın olayı farklı. niye anlamıyorsun?
    - bizim arkadaşın internetten verdiği sipariş 1 hafta geç gelmiş. yaz bunu ekşiye...
    tamam.
  • şimdi bir an evli olduğumu düşündüm de, eğer sözlüğü bilmiyorsa her sabah uyanır uyanmaz kafamı yastıktan kaldırmadan baktığım sözlük ortamında, uykulu gözlerle okuyabileceğim geceden kalmış entrileri anlama çabasındayken, yarısını kavrayıp kalanını rüyalarıma ekleme keyfinden uzak kalacağım anlaşılan. gerçi şimdiye kadarki yazdıklarımdan bir sorun çıkmaz diye düşünsem de gri görünümlü kadın algısının arkasında fokurdayan bir kazan olabileceğini de göz ardı etmemek gerekir. açık olmayan cümleden bile farklı bir mana çıkabilir. yeter ki o an kendisine mantıklı görünsün. kadın yazarlar saklayabilirler sözlük yaşamını ustalıkla, ancak erkeklerin genelinin öyle bir şansı yok ne yazık ki.

ne yaparsanız yapın, göründüğünüz adam olup burada hayal ettiğiniz kadarını bulun derim. ne eksik ne de fazla. mesela yeşil gözlü bir yar'ı burada söze döktüyseniz mavi gözlü bir kadın için bile o cümle uğraşmaya değerdir. hesabı itinayla sorulur. hadi kolay gelsin size.
  • esten bir sey saklanmamali. ya senin esin de senden baska bir seyler sakliyorsa? sakla sakla nereye kadar?
  • muhtemelen olmayan eştir. resmi olarak olsa dahi, manevi yönden olduğu iddia edilemez. eş değil de daha çok ebeveyn gibidir. her yaptığının hesabını vermek için evli olmanıza gerek yok neticede. reçetesi de basittir "acilen boşanmak ". internet profili için bu kadar acı çeken gerçek hayatta kim bilir neler çekiyordur. ya evlenmeyin ya ajitasyonu bırakın beyler yada sözlüğü bu işlere alet etmeyin. ne bileyim evli erkekler olarak bi altın günü gibi bir şey ayarlayıp orda ağlaşın diyecem de hanım izin vermez abi sesi yankılandı bir an -tıs tıs-.
  • evde sürekli o profile giriliyorsa babayı saklarsın dediğimdir. eş be bu, eş!!! eşinden bir şeyler saklayabilen yazarların mesaj kutumu yeşillendirmelerini arz ediyorum zira ben sevgilimden bir halt saklayamıyorum.***
  • erkek iseniz gizli kalması fazla uzun sürmeyecektir.

yani normal hayattan bağımsız şeyler yazıyor olmanız lazımdır ki bu bir erkek için mümkün değildir. erkek adam düz ve basit düşünür abi.

mesela diyelim ki çok sevdiğiniz bir konu var. örneğin: (bkz: hindistan)
    kız arkadaşınıza ya da eşinize hep bahsedersiniz.
    şöyle güzel, böyle güzel, şöyle istiyorum, böyle istiyorum.
    o da sizi mutlu etmek için de olsa, tesadüfen azcık araştırma yapar.
    ekşi sözlük entry'lerine bakarken sizin sözlerinizin aynısını okur.
    hooooop! noldu? yakalandın.
    yani bu örnek başka şeylerle de desteklenebilir.
    akşam evde kılışdara saydırırsın, gelir burda da yazarsın anlar.
    sabah kahvaltıda kedi hastalanır, buraya yazarsın. yakalanırsın.
    yani bir erkek hesabını bir kadından asla gizleyemez usta.

ama kadın gizler mi?
    master degree!

tanım: (bkz: 404 not found)
hesabın var mı? giriş yap