şükela:  tümü | bugün
  • köleliğin mutluluğu-kadının dünyası, erkeğin rüyası .. okuyun derim.
  • dünya üzerinde milyonlarca cinsiyetçi insandan sadece bir tanesi. yıllardır cinsiyetçilik yapan insanlardan çok farklı şeyler söylüyormuşcasına sırf kadın olduğu için ilgi çekeceği sanrısı içinde hayal kırıklığına uğrarken cinsiyet teorileri hakkında bilgisi olmayan cinsiyet tanımı üzerinde yapılan biyolojik, antropolojik, sosyolojik ve politik tartışma ve tanımlardan bihaber canım türkiyem gençlerinin kimi mensupları aydınlandıklarını hissediyorlar olsa gerek okudukça ve sözlüğe yazdıkça. bana başka başka sanrıları hatırlattı bu durum. hmmm. neydi? evet evet aynı iclal aydın'ın kendini edebiyatçı sanması ya da pelin batu'nun barım barım entelektüelim diye bağırdığı zaman entelektüel olduğunu sanması gibi. a bir de ayşe özyılmazel vardı hakkaten ne oldu ona?
  • aciklik getirmeye calistigi dunya kendi beyninde yasattigi bir distopyadan baska bir sey degildir. bence psikoloji okuyup gender studies calisan bireyler icin guzel tez konusu olur.
  • http://www.alibri-buecher.de/images/vilar.jpg

    dikkat ederseniz arkasindaki duvarda "kayseri", "idris" gibi yazilar var. neye yoracagimi bilemedim sahsen.
  • author ekolünü yaratan insanların başında gelir. terkedilmiş genç erkekleri tedavi etmeye yarayabilir, başka da bir gerçekliği yoktur.
  • cinsiyetçilik kaka diyen sinsi şahsiyetçilerin küçük kafalarına göre bok attıkları insan. kadıncılıklarına halel geliyorsa eğer, herkes ya kadın tarafından reddedilmiştir ya da yine, muhakkak ve her zaman kadın tarafından terkedilmiştir falan. varsayımlarla yol alan mükemmel bir hap kafası. bunlara göre kimin ne olduğunu ve konumunu daima kadın belirler çünkü merkezde hep kadın vardır.

    esther vilar, cinsiyet açısından değerlendirilecek olduğunda her iki tarafın da eşitsizliğinin altında yatanları irdeleyen ve birinin diğerine üstün gelmesinin karşısında duran biri olmuştur. bundan hoşlanmayan kadıncılık kendisinden, tıpkı feminizmden hazzetmediği gibi hiç hazzetmez. onların üstünlük ve iradi tahakküm peşinde olmadıklarına ikna olabilmenin imkanı yoktur. görünen o ki onları ikna edebilmenin bir yolu da yoktur çünkü zaten dinlemezler. kadını değil eleştirmek, adeta tevrat'ta adını gereksiz yere ağza almanın yasaklandığı bir tanrı gibi, destursuz anmak bile hakkınızda küfretmiş bir kafir hükmü verilerek infaz edilmenize neden olur.