şükela:  tümü | bugün
  • yakin tarihte yaşamaya başlayacağım ülke.deneyimlemis olan sözlük yazarları fikirlerinizi bekliyorum.
  • aklima gelen ilk artisi ryanair, easyjet gibi low cost havayolu sirketleriyle 30-40€ odeyip vize alma derdi olmadan diger schengen ulkelerine haftasonu kacamaklari yapabilmek.
  • estonya'da bir şirketle görüşen birisi olarak konu hakkında bilgili user kardeşlerimle ısrarla iletişime geçmek istediğim için yazmış olduğum başlık. aylık giderim ev+fatura+ulaşım+akşam iki bira içerim 1 paket sigara+spor salonu üyeliği ne yapar hacılar ? adamlar cevap bekliyor maaş beklentin ne diye şimdi türkiye'deki rahatımı düşünüp havadan sıkarsam ayıp olabilir malum türkiye'de biraz lüks yaşıyom da.

edit: bazı arkadaşlar "o saydığın şeyler oralarda lüks değil devlet karşılıyor zaten" demiş, lüksten kastım o deildi, arap ülkelerine proje yaptığım için 5k-6k dolar maaş alıyorum o da aylık 30bin tl maaş yapıyor zaten. 30k maaşla istanbul'da yaşadığım lüksü kastetmiyorum zaten. tipik bekar hayatı orada kira+fatura+vs vs vs. açlıktan ölmeyek akşamda dışarda iki bira içek yeter dediğim bu.
  • metropole alıştıysanız, akdeniz ikliminin insanıysanız sıkılır insan bir süre sonra. ufacık yer, hava soğuk, farklı bir kültür...

ne vardı sanki bizim memlekette ekonomi düzgün olsaydı, özgürlükler kısıtlanmasaydı?