şükela:  tümü | bugün
 • halihazirda bulunan evin herhangi bir sebepten dolayi (uzun sureli yurtdisina gitmek, isten ayrilip anne babanin sefkatli kollarina kendini birakmak vs.) bosaltilmasi gerektiginde, esyalari koyacak bos alan bulunamadiginda cesitli nakliyat sirketlerinin sizin yerinize gerceklestirdigi eylem.
  (bkz: ev kirasi versus depo kirasi)
 • deneyimleri olanlardan bilgi bekliyoruz .
 • 2 yıllığına yurtdışına çıkmamız gerekiyor. 1 yıllık eşyalarımızı satışa çıkardık lakin letgoda çok ucuza gidecek gibi görünüyor, bu sebeple eşyaları depolayalım dedik. depo arıyoruz.

  edit: dokuz ayın sonunda deneyimlerimizi paylaşmak istedim. istanbul'da ikamet ettiğimiz için istanbul yakınlarında depo şirketlerini araştırmıştık. güvenilir, eşyalarımızı yerinden alıp ( o zamanlar bunun için 1.5 milyar bir ücret istemişlerdi) depoya kaldıracak şirketler vardı lakin aylık depo ücreti çok fazlaydı. normal standart odalarının boyutunda bir gradrobumuz olduğu için, geniş bir odayı tutmamız gerekiyordu. bu da fiyatları uçurdu. normal bir daire kira fiyatı biçildi. ev eşyalarımızın değeri, toplam iki yıllık depo kira değerinden daha düşük :) istanbul nemli bölge, iki yıl uzun bir süre derken eşya depolama yerlerinden vazgeçtik. kısa süreli olsaydı düşünülebilirdi.

  memleketimizde bir apartmanın birinci katındaki bir dükkanı depo olarak tuttuk. aylık çok ama çok düşük bir meblaya. kepenkleri olan ve rutubetsiz bir mekan. beyaz eşyaları duvara dayamadık, eşyalar kutulandığı gibi öylece bekliyor. ailemiz arada eşyaları kontrol ediyor vs. iyiki eşyalarımızı letgoda satmadık ya da bir eşya depolama şirketine teslim etmedik. herşeyin fiyatı şiddetli artmış, eşyalarımızı satsaydık yeni bir düzen kurmak cebemizi şiddetli yakacaktı. şimdi küçük bir miktar aylık kira ödemek bizi hiç zorlamıyor.
 • yıllardır depolama islerinde doğruer gümrük ve depolama firması ile çalıştım hiç bir sıkıntı yaşamadım fakat daha cok transfer oncesi depolama hizmeti almıştım.

  turkiyede ozellikle kuculen istanbul evlerindeki gereksiz eşyaların depolanması konusunda atasehirdeki evime yakın olan rota nakliyat ve depolama destek olabilir diye düşünmekteyim. hem google da 5 yıldız almış.

  ayrica kaplumbox da yapıyorlarmış. yakın bir arkadaşım ev eşyalarını taşımadan önce kaplumbox kullanarak hassas ve onemli olan eşyalarını taşınma oncesinde guvenle teslim almıştı.

  fakat ben denemiş değilim.
hesabın var mı? giriş yap