şükela:  tümü | bugün
 • halihazirda bulunan evin herhangi bir sebepten dolayi (uzun sureli yurtdisina gitmek, isten ayrilip anne babanin sefkatli kollarina kendini birakmak vs.) bosaltilmasi gerektiginde, esyalari koyacak bos alan bulunamadiginda cesitli nakliyat sirketlerinin sizin yerinize gerceklestirdigi eylem.
  (bkz: ev kirasi versus depo kirasi)
 • deneyimleri olanlardan bilgi bekliyoruz .
 • 2 yıllığına yurtdışına çıkmamız gerekiyor. 1 yıllık eşyalarımızı satışa çıkardık lakin letgoda çok ucuza gidecek gibi görünüyor, bu sebeple eşyaları depolayalım dedik. depo arıyoruz.

  edit: dokuz ayın sonunda deneyimlerimizi paylaşmak istedim. istanbul'da ikamet ettiğimiz için istanbul yakınlarında depo şirketlerini araştırmıştık. güvenilir, eşyalarımızı yerinden alıp ( o zamanlar bunun için 1.5 milyar bir ücret istemişlerdi) depoya kaldıracak şirketler vardı lakin aylık depo ücreti çok fazlaydı. normal standart odalarının boyutunda bir gradrobumuz olduğu için, geniş bir odayı tutmamız gerekiyordu. bu da fiyatları uçurdu. normal bir daire kira fiyatı biçildi. ev eşyalarımızın değeri, toplam iki yıllık depo kira değerinden daha düşük :) istanbul nemli bölge, iki yıl uzun bir süre derken eşya depolama yerlerinden vazgeçtik. kısa süreli olsaydı düşünülebilirdi.

  memleketimizde bir apartmanın birinci katındaki bir dükkanı depo olarak tuttuk. aylık çok ama çok düşük bir meblaya. kepenkleri olan ve rutubetsiz bir mekan. beyaz eşyaları duvara dayamadık, eşyalar kutulandığı gibi öylece bekliyor. ailemiz arada eşyaları kontrol ediyor vs. iyiki eşyalarımızı letgoda satmadık ya da bir eşya depolama şirketine teslim etmedik. herşeyin fiyatı şiddetli artmış, eşyalarımızı satsaydık yeni bir düzen kurmak cebemizi şiddetli yakacaktı. şimdi küçük bir miktar aylık kira ödemek bizi hiç zorlamıyor.
 • kardeşimin evi için okullar açılana kadar eve kira ödemek yerine eşyaları depolatma kararı aldık.

  açıkçası görüştüğümüz yerler ve gördüğümüz depolar pek de iç açıcı değildi, karşılaştığımız manzaraların internet siteleri ve telefondaki konuşmalar ile alakası yoktu.

  sonunda güvenebileceğimiz kurumsal temiz bir yer bulduk, eşlayarımız sorunsuz şekilde depolandı, ihtiyacı olan yeşillendirebilir.

  edit: çok soran oluyor en iyisi yazayım rota depolama.
 • eğer ufak bir apartman dairesine gidersek 3 dairelik eşyayı nereye sığdıracağız atamayız da gibi dertleri olanlar için daha önceden dert edinen kişilerin bulduğu depolama sistemidir. tabiki her şey gibi bir fiyatı karşılığı var. neyse herkesin işi görülsün maksat.
 • düğün öncesi düşündüğüm ama depo kirasına verene kadar eşyanın daha iyisini alırım dedirten hizmet.

  ürün satmak için 6 ay müsade ediliyor genelde. beyaz eşyayı alıyorsun, 6 ay depoda bekletiyor. almazsan kira istiyor.

  (bkz: arada derede kalmak)