• bana bir koçtaş merdivene mâl olan edim. gitti fidan boylu kirpikleri ok ok gözleri kömür karası merdivenim. gitti benim yiğidim, gitti benim altın gülüşlüm gümüş gamzelim.
    pozitif depo ile çalışmayın dostlarım, ya merdiveniniz ya halınız kaybolur, getireceğiz deyip sizi oyalar lelevün ederler.
    merdivene mersiye , cuma akşamı yapılacak en içten şey evet . perdeleri nasıl yıkayam ne edem nere gidem.
  • halihazirda bulunan evin herhangi bir sebepten dolayi (uzun sureli yurtdisina gitmek, isten ayrilip anne babanin sefkatli kollarina kendini birakmak vs.) bosaltilmasi gerektiginde, esyalari koyacak bos alan bulunamadiginda cesitli nakliyat sirketlerinin sizin yerinize gerceklestirdigi eylem.
    (bkz: ev kirasi versus depo kirasi)
  • reklama doyduk
  • valide ile peder beyin kentsel dönüşüm(bkz: zulüm) sürecinde ayrı bi eve kira ödemek için bütçeleri yetersiz kalacağından depolama hizmeti almaya karar verdik. gelen giden exper arkadaşların incelemesi sonucu kimi eşyamıza 20m3 dedi kimi 3 konteyner dedi kimisi de 2 kamyon eşya var burada dedi. bizim depolama ihtiyacımız içinde aslında gerektiği zaman istediğimiz ürünü depodan çıkarma talebimiz de vardı bu sebepten ve şikayetvar üzerinden gördüğüm lüzum üzerine eşyaları ahşap konteynerlara koymaktansa oda depolarda muhafaza edelim istedik.

burada da fiyat konusunda çok farklı teklifler aldık metreküp başı fiyat veren de oldu direkt belli metreküpte oda kiralamak isteyende. metreküp başı fiyatlandırmada eşyaların çok sık istifleneceğini düşündük kentsel dönüşümün de uzun sürme ihtimalini göz önüne alarak oda kiralamaya yöneldik. başlıca listelediğimiz oda depo formatındaki depoları ziyaretimizde ise hayal kırıklığına uğradık internette gördüğümüz depo görsellerinin aksine çoğunda oda düzenini geçtim depodaki kokudan geçilmiyordu. eşyaların başkasınınkiyle karışma ihtimali de hayli yüksek görünüyordu.

yaptığımız elemeler neticesinde depolarında güvenlik kamerası ve düzenli havalandırma koşulu sağladıkları için depola.com.tr isimli firmayla çalışma kararı aldık.apartmandaki diğer komşular da araştırmalarımızın neticesinden faydalanmak için tavsiyemiz üzere bu eşya depolama firmasıyla çalıştı. olumsuz tecrübe edinen kimse olmadığı gibi peder bey eşya almaya gittiğinde çok kez ücretsiz yardımcı oldular. sizlere de gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğimi düşündüm. iyi forumlar.
  • yıllardır depolama islerinde doğruer gümrük ve depolama firması ile çalıştım hiç bir sıkıntı yaşamadım fakat daha cok transfer oncesi depolama hizmeti almıştım.

turkiyede ozellikle kuculen istanbul evlerindeki gereksiz eşyaların depolanması konusunda atasehirdeki evime yakın olan rota nakliyat ve depolama destek olabilir diye düşünmekteyim. hem google da 5 yıldız almış.

ayrica kaplumbox da yapıyorlarmış. yakın bir arkadaşım ev eşyalarını taşımadan önce kaplumbox kullanarak hassas ve onemli olan eşyalarını taşınma oncesinde guvenle teslim almıştı.

fakat ben denemiş değilim.
  • 2 yıllığına yurtdışına çıkmamız gerekiyor. 1 yıllık eşyalarımızı satışa çıkardık lakin letgoda çok ucuza gidecek gibi görünüyor, bu sebeple eşyaları depolayalım dedik. depo arıyoruz.

edit: dokuz ayın sonunda deneyimlerimizi paylaşmak istedim. istanbul'da ikamet ettiğimiz için istanbul yakınlarında depo şirketlerini araştırmıştık. güvenilir, eşyalarımızı yerinden alıp ( o zamanlar bunun için 1.5 milyar bir ücret istemişlerdi) depoya kaldıracak şirketler vardı lakin aylık depo ücreti çok fazlaydı. normal standart odalarının boyutunda bir gradrobumuz olduğu için, geniş bir odayı tutmamız gerekiyordu. bu da fiyatları uçurdu. normal bir daire kira fiyatı biçildi. ev eşyalarımızın değeri, toplam iki yıllık depo kira değerinden daha düşük :) istanbul nemli bölge, iki yıl uzun bir süre derken eşya depolama yerlerinden vazgeçtik. kısa süreli olsaydı düşünülebilirdi.

memleketimizde bir apartmanın birinci katındaki bir dükkanı depo olarak tuttuk. aylık çok ama çok düşük bir meblaya. kepenkleri olan ve rutubetsiz bir mekan. beyaz eşyaları duvara dayamadık, eşyalar kutulandığı gibi öylece bekliyor. ailemiz arada eşyaları kontrol ediyor vs. iyiki eşyalarımızı letgoda satmadık ya da bir eşya depolama şirketine teslim etmedik. herşeyin fiyatı şiddetli artmış, eşyalarımızı satsaydık yeni bir düzen kurmak cebemizi şiddetli yakacaktı. şimdi küçük bir miktar aylık kira ödemek bizi hiç zorlamıyor.
  • tecrübe edip memnun kaldığınız bir firma varsa bir yeşil kadar yakınım. teşekkür ederim.
  • deneyimleri olanlardan bilgi bekliyoruz .
hesabın var mı? giriş yap