şükela:  tümü | bugün
103 entry daha
 • kendimi bildim bileli sadece et yiyorum. ağırlıklı olarak kırmızı et. bir kısmıyla askerde sınıf okulunda tanıştım ama çoğu sebzenin tadını bilmem. hangisi hangisidir karıştırıyorum.

  fındık, fıstık, badem, antep fıstığı toprak kaynaklı tek diyetlerim. her gün 4-5 avuç yerim. benim avuçlarım biraz büyük.

  hiç vitamin, mineral eksikliği vs. yaşamadım. vitamin testleri yaptırdığımda değerlendirenler ne kullanıyorsunuz, bu değerler çıkamaz derler. yaklaşık 6 ayda bir baktırırım. kolestrolüm, trigliseritim, şekerim yok. kc değerleri normal.

  düzenli yüksek doz omega 3, coq10, alfalipoicacid ve çok yüksek doz çinko kullanırım. doktoruma sordum, hangi markaları kullanıyorsun dedi. günler sürecek bir takım efor sarfedeceğim işlere girişecek olacak olursam performansımı arttırmak için aralıklarla 2-3 l-carnitine çiğnerim.

  coq10'i çok abartmayın, qt sıkıntısı olabilir. l-carnitine'i abartmayın cayır cayır yanarsınız ve balık korkarsınız.

  c vitamini de kullanmak istiyorum ama hep sallıyorum.
 • have we reached ‘peak meat’?
  “bazıları bir jenerasyon içerisinde et pazarının çok farklı görüneceğini öngörüyor. at kearney danışmanlık şirketinden bahige el-rayes, şu anda bir çoğumuzun tükettiği çiftlik hayvanlarından elde edilen etlerin, kaynaklar kıtlaşmaya başladığında niş ürünlere dönüşeceğini söylüyor. hatta yüksek standartlarda üretilen geleneksel et ürünlerinin lüks gıda hâline geleceğini belirtiyor ve “2040'ta et yemek, çok daha yüksek fiyatlı bir lüks olacak” diye ekliyor.”
8 entry daha