• kıymasından memnun kaldım. işkembesini asla tavsiye etmem, ikidir içinden tonla siyah kirpik boyunda kıllar çıktı. görevli personel de işkembe almayın diye müşterilere uyarı yaptığını, diğer herşeye kefil olduğunu, daha önce üretimde çalıştığı için durumu bildiğini söyledi.
  • izmir'deki bir şubesine gittim. fiyatların ateş gibi olduğunu görünce şaşırdım. meğer bu da özelleşmiş.
    daha birkaç ay öncesine kadar kapısında emekliler, dar gelirliler sıra olup, piyasaya göre uygun fiyata alışveriş ederlerdi.

şimdi vatandaşı bim'deki, a101'deki ithal ete mahkum etmişler.
  • "gelirken kıyma al fırında şovlar yaparız." dediğim arkadaşım nereden bulduysa bu kurmun kıymasını getirmiş. aman tanrım bu ne berbat bir şeydir. üniversite zamanında yemekhanede çıkan köftelerden bile daha beter gıcır gıcır kumlu gibi sinirli berbat bir oluşum. oluşum çünkü kıyma böle bir şey değil.
  • gecen hafta 1 kg dana kıymayı (plastik kapta, ağzı kapalı) 50 tl ye aldığım kurum.
    (piyasada dana kıyma 70-90 bandında)
    - "ohaaaa accaip uygun lan hep burdan alırım artık" dedim
    eve gelip 1 saat içinde kıymadan hamburger köfteleri yaptık.
    yi-ye-me-dik.
    kokuyordu kıyma amk bu kadar mı olur?

edit: aradık tabi kurumu. "getirin köfteleri kurum labaratuvarına gönderip tahlil edelim" diyor angutlar.
    1. kıyma oldu pişmiş köfte
    2. kendi kurum labaratuvarınız benim lehime karar verecek öyle mi? h.s. ordan h.s.
  • et ve süt kurumu'nun web sayfasına göre istanbul'da satış mağazası bulunmamaktadır.

bir çok mağaza, et ve süt kurumu ile sözleşmeleri bitmelerine rağmen tabelalarını değiştirmemektedir.

fox ana haber bu konuya değinmiştir.
  • mağazalarının bir listesi kendi sitelerinde mevcut.
    https://www.esk.gov.tr/tr/11030/magazalarimiz
  • çoğu yerde sahte olarak kasapların adını kullandığı ve vatandaşın böylece aldatıldığı kurum. aşağıdaki yerler dışında satış mağazası yoktur. kurumun bunda suçu olmayabilir, vatandaş olarak uyanık olmalıyız. bir de kurum bu durumu niçin sürekli gündem yapmaz ilginç.

• adana et kombinası müdürlüğü kombina satış mağazası
    • adana çukurova satış mağazası
    • adana kozanyolu satış mağazası
    • ağrı et kombinası müdürlüğü satış mağazası
    • ankara sincan kombinası satış mağazası
    • ankara yüzüncüyıl/ merkez satış mağazası
    • ankara ulus satış mağazası
    • ankara kızılay satış mağazası
    • bingöl et kombinası müdürlüğü satış mağazası
    • denizli satış mağazası
    • diyarbakır et kombinası müdürlüğü satış mağazası
    • erzurum et kombinası müdürlüğü satış mağazası
    • erzurum gürcükapı satış mağazası
    • sakarya et kombinası müdürlüğü kombina satış mağazası
    • yozgat et kombinası müdürlüğü satış mağazası
  • %8,5 enflasyon açıklayan devletin %25 zamlı et satan kurumu.
    şuradaki iki kiloluk antrikotun yarısını alayım dediğimde, onu veremem şunu vereyim diyen bıkkın personel de cabası.
    sanki kilosuna 50 lira ödemiyoruz da devlet karneyle veriyor gibi bir ortam ki evlere şenlik.
hesabın var mı? giriş yap