şükela:  tümü | bugün
  • iskender yerken duyduğum, şok edici bir sözdür. kadının biri iskender yerken çatalımı bir anda elimden kapıp, "et yemek cinayettir" dedi... şaşırıp, deli mi diye baktım, pek deliye benzemiyordu. sonra şaşkınlığımı atlatıp, sakin bir ses tonuyla "hanımefendi verir misiniz çatalımı" diye ayağa kalkacakken, bu sefer daha da bağırıp "katil! bir de 1,5 söylemiş" dedi.

zorla vejetaryenlik mi olurmuş be kardeşim? resmen şans eseri yaşıyoruz.
  • leziz bir cinayettir hem de.
  • (bkz: at murattır)
  • akşam kelle paça yiyeceğim için, şuan katılamadığım durumdur!

ama bana biraz izin verirseniz, saat 8 civarı sizinle bir, omuz omuza bu uğurda savaşabilirim!*öte yandan, şu da bir gerçek ki, bu ülkede kesim konusunda çok büyük sıkıntılar yaşanıyor! çalıştığım okulun bulunduğu mahallede kasabın doğal et sattığı, at eti satmadığı düşünülsün diye, arabaların geçtiği yerde, yol kenarında hayvan kesimini gördüm; bir de öyle gözleri bağlanarak değil, art arda, birbirlerini göre göre, toplu bir kıyım! yazık değil mi o hayvanların o an ki vahşete tanık olması ve ayaklarını sürüye sürüye o alana götürülmesi, yazık değil mi çocukların bu vahşete tanık olması? evet, eğer ortada bir cinayet varsa, bu bir cinayettir!
  • cinayet sözcüğünün içinde et olması sebebiyledir.
  • ot yemek cinayet değil mi? cinayetse cinayet amk yiyorum hatta canım çekti şimdi yiyeceğim.