şükela:  tümü | bugün soru sor
 • aslan, kaplan, sırtlan gibi hayvanların varlığının bize bir faydası olmaması durumu. ceylan, geyik, koyun, keçi, inek gibi otçul hayvanları yeriz ama etçil olanları yemiyoruz. hatta üstüne o etçil hayvanlar bizim hakkımızı yiyorlar. etçil hayvanlar olmasaydı geyiği, bufaloyu afrika'daki aç insanlar yiyebilir böylece dünyada açlık sorunu kalmazdı. ben tarım ve hayvancılık bakanı olmuş olsaydım bu olaya müdahale ederdim.
 • bu tip hayvanlar sadece müslümanlar tarafından yenmiyor. dünyanın yarısı bulunca götürüyor maaşallah. ayrıca bkz: https://www.youtube.com/watch?v=gt8hfhku1lw

  tanım: saçma bir fikirdir.
 • ciddiye alıp cevap vermekten dahi eğrinirdim aslında da, sözlük bilgi paylaşım yeri olduğundan, belki birileri nasiplenir diye şu linki şöyle bırakıp gidiyorum;

  https://youtu.be/gt8hfhku1lw
 • katılıyor ve arttırıyorum; bakteri ve ayrıştırıcılar da gereksiz.

  avlanmak büyük efor. oysa eceliyle ölen otçullar biz onları bulunduğu yerden gidip alana kadar ilk günkü kadar taptaze kalsalar ne mükemmel olurdu. ayrıca buzdolabına da gerek kalmaz et, tavuk, balığımızı tezgaha koyar canımız istedikçe yerdik. kokma ve bozulma tarihe karışırdı.
 • insan öznedir, var olan her şey ona hizmet etmek için yaratılmıştır. onun işine yaramıyorsa soyu tükenebilir, sıkıntı yok.

  egosuna kurban, hadi oradan! hayvanlar kendisinin hakkını yiyormuş, göt.

  insan, soyu tükenmesi gereken tek canlıdır! ekosistemin içine eden, döngüyü mahveden tek canlı.

  ajan smith'den gelsin : insan dünyada yaşayan bir virüstür, kanser hücresidir.
 • buna ileri akıl denir. ileri kelimesi kafanızı karıştırmasın . neden ileri akıl ? bir şey işime yaramıyorsa at siksin kafasıdır bu bunların ivedi bir şekilde yaşayıp sonra toza toprağa karışmaları gerekmektedir..

  benim evde de papağanla kedi var. napalım kesip yiyelim mi göt.

  edit: ciddiye aldığımdan değil ama bu her konuda böyledir ondan yazdım. lan ya.
 • özet:

  pazara gidelim ->
  bir x alalım ->
  yiyelim / yemeyelim