• aslan, kaplan, sırtlan gibi hayvanların varlığının bize bir faydası olmaması durumu. ceylan, geyik, koyun, keçi, inek gibi otçul hayvanları yeriz ama etçil olanları yemiyoruz. hatta üstüne o etçil hayvanlar bizim hakkımızı yiyorlar. etçil hayvanlar olmasaydı geyiği, bufaloyu afrika'daki aç insanlar yiyebilir böylece dünyada açlık sorunu kalmazdı. ben tarım ve hayvancılık bakanı olmuş olsaydım bu olaya müdahale ederdim.
  • bu tip hayvanlar sadece müslümanlar tarafından yenmiyor. dünyanın yarısı bulunca götürüyor maaşallah. ayrıca bkz: https://www.youtube.com/watch?v=gt8hfhku1lw

tanım: saçma bir fikirdir.
  • buna ileri akıl denir. ileri kelimesi kafanızı karıştırmasın . neden ileri akıl ? bir şey işime yaramıyorsa at siksin kafasıdır bu bunların ivedi bir şekilde yaşayıp sonra toza toprağa karışmaları gerekmektedir..

benim evde de papağanla kedi var. napalım kesip yiyelim mi göt.

edit: ciddiye aldığımdan değil ama bu her konuda böyledir ondan yazdım. lan ya.
  • özet:

pazara gidelim ->
    bir x alalım ->
    yiyelim / yemeyelim
  • bir canlı düşün. bir yerden bir yere göç edebiliyor.göç ettiği yerde kaynakları bitirinceye kadar çoğalıyor.etrafına bıraktığı zararlı maddelerle zarar veriyor.bıraktığı bu zararlı maddelerle etrafındaki bütün canlı dokuya zarar veriyor.etrafında tüketebileceği başka bir şey kalmayınca başka bir yere göç ediyor.tanıdın mı bu canlıyı.hayır bilemedin.bu tarife uyan tek canlı virüs. :p

aşağı yukarı böyle bi diyalogdu matrix filminden hatırladığım.

insan bu dünyanın virüsüdür.hiç bir işe yaramayan tedavi edilmesi gereken bir hastalık.

şu canlı gereksiz şu hede hödö derken bi kendini sorgula.ben bu dünyaya gereklimiyim diye.
hesabın var mı? giriş yap