*

 1. 1978 yılında ankara üniversitesi hukuk fakültesi'nden mezun olan prof. dr. saba özmen 1979 yılında ankara üniversitesi hukuk fakültesi ticaret hukuku anabilim dalında yüksek lisansını tamamladı.

  1987 yılında, gazi üniversitesi sosyal bilimler enstitüsü kamu yönetimi özel hukuk bilim dalında hukuk doktoru ünvanını aldı.

  uzun yıllar kocaeli üniversitesi hukuk fakültesi ve galatasaray üniversitesi hukuk fakültesi, gazi üniversitesi hukuk fakültesi’nde, gazi üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi’nde, tapu ve kadastro meslek yüksek okulu’nda, ankara polis akademisi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmıştır.

  prof. özmen, yeditepe üniversitesi hukuk fakültesi'nde medeni hukuk ve borçlar hukuku dersleri vermektedir.yeditepe üniversitesi hukuk fakültesi’nde ilk kez 2004-2005 öğretim yılı yaz okulunda borçlar genel hukuku dersini vermiştir.

  başlica eserleri:
  - devre mülk hakkı, 1988.
  - türk hukukunda paydaşlıktan çıkarma davası, 1992.
  - kat irtifakı, 1997.
  prof. dr. saba özmen’in yayınlanmış çok sayıda makalesi ve çeşitli konferanslarda sunduğu tebliğleri bulunmaktadır.

  halen gayrimnekul külliyatı adı altında on ciltlik bir eser üzerinde çalışmakta olan prof.dr. saba özmen, 2005-2006 döneminde “uzun vadeli yapı finansmanı hukuku”(mortgage uygulaması) ve “yeni kamulaştırma hukuku” konulu yüksek lisans derslerini verecektir.
 2. doğru yazılışı etem saba özmen olan gayrimenkul hukuku konusunda uzman, aydın'lı borçlar hukuku profesörü.

etem saba özmen hakkında bilgi verin