şükela:  tümü | bugün
  • şehit askerlerinin adını şehrinin heryerinde okulunda, sokağında, köyünde devamlı gören biri olarak bazılarının ya yaşadığı yerde, yada algılarında sorun olduğunu gösteren talihsiz işçi.herkes senin gibi koltukta kabak büyütmüyor prenses.köpek gibi çalıştırılıp 3 kuruş maaşa ve haksızlıklara maruz kalıyor.buna dur demek istediğinde ise ölebiliyor.
  • 9 ay karakol komutanlığı yapmış biri olarak diyebilirim ki, malum fotoğrafının çekildiği yer bir karakoldur. yeleğinden parkasına (geçen yıl yenilenen üniformalardan), arkadaki kum torbasından sandalyeye kadar, hepsi birer karakol eşyasıdır, benim karakolumda da, gözetleme noktamda da vardı.

toprağı bol olsun.
  • bugün akşam üzeri yarım saat kadar boş vaktim vardı, yükselde. kitapçılara gideyim dedim, acaba millet kendi arasında neler konuşuyor diye bakınırım düşüncesiyle.
    önce dost'a girdim, normalde hınca hınç dolu olması gereken dost, neredeyse bomboştu, biraz dolanıp imge'ye geçtim, imge'de ise sadece iki müşteri vardı, arka cafe'de de 3-5 masa doluydu. bu cenah eylemde ya da eylemden yorgun düşmüş diyerek imge'yi terk ettim.

yüksel'in selanik'le kesiştiği köşede yan yana duran 6 tane ayakkabı boyacısını gördüm. sokak esnafı, en gencinin yaşı da 40 asıl bunların görüşünü bilmek lazım diyerek en yaşlı ustanın ( takriben 60 yaşında pamuk bir amca) tezgahına oturdum.

ben lafa gireyim derken, ustaların başında duran, daha sonradan karşıdaki dershanenin bekçisi olduğunu öğrendiğim amca, üzgün bir telefon konuşmasını bitirdi ve "ethem ölmüş" diyemedi. "ölmüş" derken sesi buruldu. ustalardan biri "şu polisin vurduğu oğlan değil mi" dedi.

"tanır mıydın amca" dedim.
    "tanırdım pırlanta gibi çocuktu" dedi. dershanenin bahçe parmaklıklarını göstererek "bizim buraların demirlerini hep o yaptı, aslan gibiydi, çok terbiyeliydi, çok üzüldüm beyefendi, bi bilseniz" dedi ve sustu.

"başın sağolsun amca, başımız sağolsun" dedim başka da bir şey demek gelmedi içimden, ne diyebilirdim ki...

benim ayakkabıları boyayan pamuk amca "vuran polis yatar mı içerde" dedi. ona da bir şey diyemedim...
  • bu sezonki beşiktaş formamın arkasına soyadını yazdıracağım güzel insan. unutursak kalbimiz kurusun.
  • brunei'den bakıldığında yaşamını yitirmesinin anlamı anlaşılamayan çocuk. çocuk.
  • ailesini düşünüyorum şu an... orta çağ'da bir alman köylüsü, toprağını almak isteyen bey'e "alamazsın, berlin'de mahkemeler var!" diyebilirken, bizim şu çağda bir "mahkememiz" yok gelmişini geçmişini satayım ki...

tecavüz et, serbestsin, pırıl pırıl insanları öldür, "meşru müdafaa"dan beraat edersin, ama sakın haksızlığa sesini çıkarma, dilini koparırlar, gözünü oyarlar, canını alırlar!

ahmet şahbaz'dan başlayarak bütün polislerin (iyisi kötüsü edebiyatı yapmayın, acı girişirim size!) acılar içinde kıvranarak gebermesini, onu beraat ettiren satılık hakimin cayır cayır yanarak gebermesini, tek yaptığı sesini çıkarmak olan bir adama ve ailesine bunu reva gören tüm zalimlerin, kendi zulümlerine uygun şekilde sürünerek can çekişmelerini diliyorum.
  • hala linc edilmeye calisilan cocuk, insana olumden sonra da rahat yok

https://www.facebook.com/…1170194865&type=1&theater

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/…29518_n.jpg

o fotografa bakip dhkp-cyle nasil bir alaka burabildiler bilmiyorum. insanin akli almiyor valla

yorumlar daha tuhaf
    yobaz bedevi derya: ethem sarısülük terör örgütü dhkp-c militanı çıktı.
    faruk çaliş: uzerindeki hucum yelegi tsk envanterindekilerle birebir ayni + hk33 var elinde. bu yanlis resim olmasin
    ceren su: yanlış değil tv de de çıktı

gormedigine bu kadar inana mi yanayim, tv'nin mutlaka her zaman dogru soyledigini dusunene mi, bilmemedim.

dhkp-c terorist fotografi icin soyle ayrintili bir aciklama yapilmis altina

1. elinde tuttuğu silah hk-33 askerlik yapanlar bilir tsk envanterindedir. teröristler kalaşnikof kullanır halbuki.
    2. üzerine giydiği balistik yelek tsk envanterinde bulunur pahalıdır başka yerde kolya kolay bulunmaz ve teröristler zaten balistik yelek giymezler.
    3. arkada asılı olan eğitim elbiseleride tsk envanterindedir türk askeri giyer.
    4. solda bulunan akordiyon tel engeli. tsk envanterindedir mevzi yapımında kullanılır. teröristlerde böyle bir şeye rastlanmaz onlar yağ tenekesi vs kullanır.
    5. arkadaki kum torbaları tsk envanterindedir. teröristler un çuvalı kullanır ki böyle mevzi yapmazlar sığınak yaparlar daha çok.
    daha çok ayrıntı var inersek. sonuç olarak iç güvenlik bölgesinde askerlik yaptığı açıkça görülüyor. sakal ve bıyık ne olacak derseniz. operasyonlarda sakal ve bıyık çok normaldir. neden kot pantolon giyiyor derseniz ktm'ye (kafile toplama merkezi yada kabul toplanma merkezi) giderken sivil giyinilir.
    tc burak kepir

gercek ortaya ciktigi halde hala linc etmeye calisanlar var. insan gercegi gormemek icin gozlerini kapatinca, her eye inanabilir

https://www.facebook.com/…1&type=1&relevant_count=1
    https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/…71376_n.jpg
  • bu akşam facebook'ta minik bir yazı yazdım kendisi için. duygularımı anlatmaya yetti mi bilmiyorum, paylaşayım istedim sizinle de.

ethem'in facebook sayfasına bakmaya cesaretiniz var mı sayın büyüklerimiz? onun aslında gerçek biri olduğunu görmek nasıl hissettirir size?
    sevdiği bir kız olduğunu, desteklediği bir takım, izlemeye bayıldığı filmler olduğunu bilmek?

kanlı canlı, yaşayan biriydi ethem. güldüğü, "like" ettiği komik videolar var mesela sayfasında. candy crush oynamış, 130. level'a gelmiş. bir fotoğrafında annesine sarılmış, kahvaltı masasındalar. tatil fotoğrafı olmamış belki ama arkadaşının tatil fotoğrafının altına "ne güzelmiş manzara" yazmış ethem.
    ethem bir daha güzel bir manzaraya bakamayacak sayın büyüklerimiz. candy crush 130. level'da kalacak. arkadaşları ethem'in telefonunu silecekler rehberlerinden. böylesine gerçek bir şey ölmek.

yalnız şunu sorun kendinize ey sayın büyüklerimiz.
    deniz öldü mü? yusuf, hüseyin, mahir?
    bir rüzgar esecek, ethem'in saçları dalgalanmayacak. tüm meydanlarda yumruklar dalgalanacak "unutmadık" diye.

-kardeşin cengiz.
  • bazı satılmışlar tarafından "karakol inşaatında çalıştığına dair her hangi bir belge, resmi evrak, sigorta girişi gibi hiç bir şey var mıdır?" diye sorulurken aynı entryde "peki elimizde ne bilgiler var?
    dhkp-c üyesidir, türk bayrağını yakmıştır, elinde silahla poz vermiştir" diyerek bok atılan insan.

ulen amına kodumun günahkarı, ibnesi, elinde dhkp-c'ye giriş belgesi, hele hele o malum videoda yüzden insan tanıma sistemi mi var lan?

olm siz bunları yazarken hiç mi allahtan korkmuyorsunuz, hiç mi yüzünüz yok lan

ya da herkesi sizin kadar gerizekalı ve satılmış mı zannediyorsunuz

ekleme: karakol inşaatında çalıştığına dair her hangi bir belge, resmi evrak, sigorta girişi gibi hiç bir şey var mıdır? diye soran arkadaş, senin yaşadığın ülkede tüm işçiler sigortalı, maaşlarını düzenli olarak bankadan çekiyorlar sanırım.

ulan it inşaatta çalışan işçilerin bir çoğunun sigortasız ve hayvan gibi şartlarda çalıştığından da mı haberin yok?
    patronları boğaza karşı viski içerken işte ethem gibiler meydanlarda hakları için bağırıyorlar zaten

ya arkadaş yemin ediyorum sizin insanlığınıza mı, zekanıza mı, sözde müslümanlığınıza mı, hangisine laf yetiştireceğimi şaşırdım

işe başlama belgesiymiş, utanmasa cv isteyecek pezevenk
  • "polise taş atarsan o da silahını çekip seni vurabilir" diye düşünen, bide utanmadan bunu uluorta söyleyecek kadar faşist olan orospuçocuklarını içimizde barındırdığımızı gösteren kardeşimizdir. acil şifalar diliyorum.

editlemeden edit: orospuçocuğu kelimesinden daha ağız dolusu söylenebilen bir küfür gelmedi aklıma. hayat kadınlarını tenzih ederim. bu götverenleri siz doğuramazsınız.

dayanamayan edit: bide bana biri açıklasınlar la, o yavşağın ne işi varmış bi başına o kadar adamın arasında? siktir git ekibinle dur. kahraman olmak sana mı kaldı, korkak herif. götün yemeyince silahı çeker, karı gibi kaçarsın tabi sonra.