• ne olduğunu, ne işe yaradığını, kimin ne için kullanacağını anlayamadığım altcoin. internet sitelerindeki açıklamalar ve tanımların anlaşılmazlığı, neden simple olduklarını anlatırken kullandıkları cümlenin bile karmakarışık olmasını düşününce ürettikleri teknolojiyi kimin neden kullanacağını kendilerinin bile bildiklerini pek sanmıyorum. insanlar henüz bitcoin'i anlayıp ısınabilmiş durumda değilken, yeni startup'lar bitcoin'in kullanımını basitleştirmeye çalışırken bu kadar belirsiz, karmaşık ve anlaşılmaz bir sistem başarılı olacak gibi gözükmüyor.
 • altcoin olmayan. bitcoin gibi bir protokol ancak uygulama alani para transferinden cok daha genis.

  heyecanla bekliyoruz.
 • para biriminin adi etherdir. iki gune kadar ethereum agi faaliyete gececek, ether alim-satimi da kraken uzerinden yapilabilecekmis.
 • herhangi bir para birimi degildir. uygulamalar ve veriler gider gelir. merkezi olmayan ve dagitik calisan uygulamalar yazilmasi icin bir altyapidir. bitcoin ile ortak ozelligi: block chain kullanir.
 • bitcoin'in cok daha programlanabilir bir versiyonu olarak dusunulebilir. proof of work temelli bir blockchain uzerine kurulu. mining konsepti benzer ama asic(mining uzerine uzmanlasmis donanimlar)'lere daha dayanikli olmasi icin mining problemi memory hard olarak tasarlanmis. bitcoin'den farkli olarak dijital kontratlar tanimlanmasina izin veriyor. yazilan kontratlar (programlar) compile edilip blockchain'e deploy ediliyor. bunun sik verilen orneklerinden bir tanesi, herhangi bir merkezi sunucu/servis olmadan kiralanabilen "akilli" donanimlar. mesela sadece blockchain'i dinleyerek belli bir adrese belli bir miktar ether transfer edildiginde belli bir sureligine calisir durumda olan bir araba tasarlayabilirsiniz.
 • üç ay gibi kısa bir sürede yaklaşık 18 kat değer kazanan ether adlı cryptocurrency'nin dayandığı platform ya da teknoloji. an itibariyle pazar değeri bir milyar doları aşmıştır.

  her yükselişinde fiyatının çakılabileceği endişesiyle bir türlü satın alınmaz, ama takibe devam edilir. sonunda ise ah keşke demeye devam dersiniz.

  yine de bitcoin'i geçmesi şu an için pek olası gözükmemektedir.
 • https://ethereumpool.co/

  bu pool iyi gibi kazmak isteyen varsa.
 • (bkz: lisk)
 • bir kaç pool denemesinden sonra dwarfpool 'da karar kıldım, istatistikleri vs baya düzgün ayrıca stratum desteği de var. gtx 970 ile 18 m/h civarlarındayım, akmasa da damlıyor işte.
 • gün itibariyle yüksek miktarlarda etheri elinde bulunduran bir dao'nun hacklenmesi ve içinin boşaltılması ile düşüş yaşamış dijital para birimidir.
hesabın var mı? giriş yap