şükela:  tümü | bugün
  • bir süredir yavaş yavaş artışta olan ve bugün ivmelenmiş para birimi. tahminim bugün içinde 3 doları görecektir. sonrasını bilemiyorum.
  • son 24 saatte 100%'ün üstünde artmış altcoin. 21 doları aştı.
  • su aralar 17$ civarinda seyrediyor.. birazcik alip, wallet'a atip unutmak lazim.
  • ethereum classic, veya piyasadaki adıyla etc, ethereum'a yapılan saldırılardan belki de en zekice olanı. 2016 yılında bitcoin piyasasında olağanüstü bir ethereum sansürü yaşanırken yalnızca dao hacklenmesi haber yapılmıştı ethereum'a dair. çoğunda nihayet ethereum'dan kurtulmuş olmanın verdiği sevinç verdi, fakat bu sevinç hard fork'a kadar sürdü. hard fork ile neredeyse hiç zarara uğramadan atlatıldı hacklenme olayı, paralar sahiplerine verildi ve ethereum yeniden yükselişe geçti.

    barry silbert abimiz durur mu? yapıştırdı cevabı, ethereum classic. amacı hard fork'u zorlaştırıp ethereum piyasasını ikiye bölüp belki de yok etmekti kendisinin. tabii bi yandan ethereum classic sayesinde de olağanüstü kar elde etti. dahice bir hareket ile hem ethereum'un değer kaybetmesine ve bitcoin'in "tek güvenilir crypto-para" imajı çizmesine, hem de bölünen ethereum'lardan ciddi miktarda para kaldırmasına yol açtı.

    yani ethereum classic'e yatırılan her para ethereum'a bir saldırı niyeti görüyor şu anda. fakat ethereum güçlendikçe (şu günlerde gerçekleşmese de, ileride gerçekleşmesi kuvvetle muhtemel) ethereum classic'e ne olacağı merak konusu.