şükela:  tümü | bugün
  • kripto paralardaki yükseliş 2018 yılının gündemine oturacaklarının kanıtı oldu. ethereum, ripple ve dogecoin, bitcoin ile yarışır duruma geldi.

ethereum: bu hafta %29 oranında yükselişle 1200 doların üzerinden başladı ve tarihi zirvesini yeniledi. ethereum fiyat grafiği.

dogecoin: piyasa değeri 2 milyar dolar üzerine çıktı ve sadece 5 haftada %700'e yakın değer kazandı. şu an fiyatı 0.0187 dolara ulaşmış durumda.

ripple: western union’un para transferleri için temel olarak blok zinciri kullanacağı söylentileri ile yükseldi. % 20 yükseliş gösteren xrp, western union hisselerinin de % 5 değer kazanmasını sağladı. ripple fiyat grafiği.

bitcoin: bitcoin vadelileri tıpkı altın gibi değer saklama aracı olmaya başladı. 11 aralık tarihinde piyasaya sürülen cboe bitcoin kontratları, bugüne kadar % 6 yükseldi. btc ise 15.884 dolardan haftaya başladı. bitcoin fiyat grafiği.

sonuç: geçen yıl bitcoin ile başlayan kripto para çılgınlığı, bu yıl diğerleri ile devam edeceğe benziyor. bitcoin fiyatında durgun bir seyir hakim olurken, ethereum, dogecoin ve ripple gibi coin fiyatları rekor üstüne rekor kırıyor. adeta birbiri ile yarışa tutuşan kripto paralar, 2018 yılının en önemli gündem maddeleri olmaya kararlı görünüyorlar.

kaynak

şahsi görüş: ben ciddi bir miktar ripple almıştım. nedeni japon bankaları ve akbank tarafından desteklenmesi. bunlar dışında putin'den dolayı ethereum'a da güveniyorum. son günlerin sevimli köpeği dogecoin ise hepimizin gözdesi. tüm parayı bunlara gömmeye başladık sonuçta :)

altcoin yatırımcılığı inanılmayacak boyutta patladı. herkes bi'şiler alıyor satıyor, köydeki nenem altınları bozdurup, ripple'mı alsak derdinde. bakalım bu işlerin sonu ne olacak. merakla takipteyiz.
  • dogecoin den çok ümitliyim biraz önce john mcafee promote etti bakalım neler olacak