şükela:  tümü | bugün
  • yaptırdığınız her üç işlemden ikisinde sorun çıkması %100 olan hastanedir. örneklersek; smear testi sonucunu bir hafta sonra almaya gidersiniz ama patolojiye gitmediğini öğrenirsiniz sebebi de sigorta şirketinden provizyon alınmamasıymış bunun da sorumlusu hastaymış suçunu da kabul eden birini bulamazsınız tabi..28 yaşındasınızdır ama tahlil sonucunda 32 görünürsünüz. ortalarda gezen süs bebeği kılıklı hemşire desen deil ne üdüğü belirsiz kızlar size akıl verir doktor gibi..şikayet edersiniz geri dönen olmaz..doktora tahlil sonucunu sorarsınız size yaptığı açıklama bu iyi bişey..bu kötü..şeklindedir. ismiyle tezat hizmet anlayışıyla hastaları dumurlardan dumurlara sürüklemektedirler kendisi..tez zamanda kapanasıca ya da batasıca diyorum
  • hastalara fatura vermeyen ve bu konuda yapılan şikayetlere de aldırmayan hastanedir.
    (bkz: http://www.sikayetvar.com/…ethica incirli hastanesi )
  • bir zamanlar çalışanlarının primlerini asgari ücretten yatıran, maaşları elden ödeyen, gelen hastaya fatura almazsanız ücret bu kadar, fatura alırsanız bu kadar diye fiyat çıkarabilen hastane. geçen zamanda bir şey değişmediğini görüyoruz http://www.sikayetvar.com/…ethica-incirli-hastanesi.
  • “önce itibar, sonra para ; sağlığı, ethica’da ara.” şeklinde sloganlari olan süslü sağlık ocağı. hiç bir işe fatura kesmezler. niye diye sorduğunuzda da "siz sanki her işe fatura mı kesiyorsunuz" derler. teallaam.
  • trt'de yayinlanan habere gore, dibinde yasanmis olan kazada agir yaralanan iki kisiye, "doktor ve ambulans yok" diyerek mudahele etmemis olan ticarethane.
  • çevresinde çiçekçinin olup olmadığını merak ettiğim hastahanedir. metrobüs durağına çok yakınmış
  • yakin cevresinde cicekci bulunabilecek ve metrobusten inip ust gecit kullanilarak hemen yanina varilabilecek hastane.

edit:tanim
  • avrupa yakası'na sponsorluk yapmıştır zamanında.

(bkz: gereksiz bilgi)
  • randevu alırken muayene ücretinin 12 tl olduğu soylenir. hastaneye gittiğinizde olanlar sizi ikinci defa hasta etmeye yetiyordur.

1. günlerce önceden aldiginiz randevunuz orda gorulmez, yahu daha bir gun önce siz beni arayıp 'su tarihte randevunuz var' diye hatirlattiniz bu nasıl bir şey derseniz de karşınızda sizi anlayacak kimse yoktur. o sadece bildiğini tekrarlar. randevuyu alanların hastaneyle ilgisi ve iletişimi yok anladigim kadarıyla.

2. hasta girisini yapmaya gittiğinizde ikinci soku yasarsiniz, muayene ücreti 65 liradir. e peki telefonda randevuyu alırken sordum,12 lira dediler dersin, 'efendim bazi bölümlerde kampanya var denir, mesela göz, kbb, vs 12 lira' der gişedeki. kampanya ne? ayni hastane, yanyana odalar ve muayeneyi yapanlarin hepsi dr degil mi?? hadi islem ve operasyonlarin fiyati farkli olur da ayni hastanede branstan bransa muayene ucretleri arasindaki farkin 5 kat olmasi nedir? tamam da ben su bölüme gidecem, bana söylenen şey bu, randevu alıp geliyorum ve tam tersini soyluyorsunuz oyun mu oynuyorsunuz hastalarla?', cevap yok.

çok bariz bir kurnazlık örneği bu, hastaya telefonda 12 lira de, hasta randevu alip gelsin ve o zaman 'surpriz 65 lira'ymis de. randevuyu alırken karşıdaki otomatik bir sistem değil, kanlı canlı bir kadın. bolumu söyleyip uygun tarihi kararlaştırırsiniz. peki madem 65 liraydi ucreti, kadın neden bana telefonda 12 lira dedi? çok tuhaf yalanlar var isin içinde.

etiksizligin, ahlaksizligin da bu kadarı.