şükela:  tümü | bugün
  • yakınlarda bir trafik kazasına karıştım aracımı servise verdim sağolsunlar daha o gün anında ikame aracı verdiler hem de isteğim neyse anında o aracı sağladılar. işin özü en uygun kasko teklifi vermeleri ve mağdur etmemeleri ile bir alkışı hakkettiler.
    tanım : işin ehli sigorta şirketi.
  • volkswagen markası için hiç bir ilde mini onarım desteği bulamadım. sanırım kaskomu iptal ettirip başka bir sigorta şirketi ile anlaşacağım derken telefon çalar ve olaylar gelişir...

edit: iş bu entry üzerine ethica sigorta genel müdürlüğünden tarafıma ulaştılar ve sorunum hakkında bilgi edindiler. türkiye genelinde auto king servisleri ile anlaşmaları olduğunu, servis genel müdürlüğü ile görüşüp aracımdaki mini hasar için bir randevu ayarlatacaklarını bildirdiler. ayrıca tüm sosyal medya ortamlarında ethica sigorta için yapılan yorumların kendileri için çok değerli olduğunu, müşteri memnuniyetinin yüksek düzeyde tutulması için ellerinden geleni yapacaklarını ve en önemli konunun bu olduğunu belirttiler. kısacası, tükürdüğümü yalamak zorunda kaldım ki, çok sık yaptığım bir şey değildir.

sözlük yazarlarından chrysaor ve ethica sigorta genel müdürlüğünden ümit bey'e teşekkürlerimi iletiyorum.
  • geçen sene 1470 tl'ye yaptıkları kasko için bu sene 7200 tl fiyat çektiler. kaza yok, hasar yok, 40 yaşın üzerindeyim, radar cezası bile yemedim.

nasıl bir risk hesabı yapıyorlar anlamadım doğrusu.

edit: sevgili chrysaor'un yerinde müdahalesi ile sistemde bir hata olduğu tespit edildi. hatayı düzeltip yeni bir fiyat teklifi ile geldiler. kasko poliçemin (sigorta firmasını değiştirerek yaptırmak zorunda kaldığım poliçeye göre) %25 civarında daha düşük fiyat verdikleri için tekrar tercih sebebim oldular.

keşke bu tür hatalar hiç olmasa, çocuklar şeker de yiyebilse...
  • an itibariyle trafik sigortası yaptırdığım şirket. en uygun fiyatı verdiler. geçen sene 850 liraya yaptırmıstım, bu sene 469 liraya mâl oldu.
  • acente odaklı büyümeyi hedeflemiş sektöre bu anlamda değer katan sigorta duayeni (bkz: cemal ererdi) yönetimdeki yerli sermayeli dengeli büyüme hedefi olan bireysel sigortada söz sahibi olacağını düşündüğüm önemli bir şirket. tecrübe ve gençliği harmanlamış umut saçan bir ekibe sahipler. yolunuz açık olsun.
  • yerli sermaye olduklarından ve sektörü bilen birinin kurucusu oldugu icin (cemal ererdi) tercih ettigim sigorta sirketi. 18 yillik kazasiz bir sofor olarak kasko da yaptirmak istedim ancak ansızın bozulan cep telefonum kaskoya ayırdığım bütçeyi alıp götürdü bir gecede. bu zor sektorde tutunup basarilarini artirarak devam edecekleri fikrindeyim.
  • axa sigorta eski ceo'su cemal ererdi tarafından kurulmuş ve yakında sektörün yeni oyuncularından biri haline gelerek faaliyete geçecek olan sigorta şirketi.
  • cemal ererdi’nin kurduğu söylenen yeni sigorta firması.
    http://ethicasigorta.com/index.html
  • 500-600'lerden arşa varan sigorta teklifleri arasında 370 lirayla gönlümü kazanmış kuruluş. yaptırdık bakalım zaten bir sıkıntısı varsa benim değil karşı tarafın derdi bana ne.
  • türk sigorta sektöründe çok az sayıda olan %100 yerli sermayeli sigorta şirketlerden birisi olarak, bugün itibariyle açılmış ve faaliyete başlamış olan; yönetim kadrosunda sektörün duayen isimlerini bulunduran sigorta şirketi.

edit:faaliyete başladığı 27 temmuz 2016'dan aralık 2016'ya kadar geçen sürede gerçekleştirdikleri ve prim üretimi ile, sigorta sektöründe öngörüldüğü üzere fazlasıyla ses getirmeyi başarmış olan, 2017 yılında ise çok daha fazla ses getireceğine kesin gözüyle bakılan sigorta şirketidir.