şükela:  tümü | bugün
  • ergenler bile bu işe el attıysa, siktir olup gidebiliriz artık kripto para piyasasından.

ethlend, evet bi bitcoindir ve uçmaktadır.
    sizin de referansınız da ta amına koyayım.

tanım: ico sonrası binance borsasında işlem görmeye başlayan bir altcoin.

aylar sonra edit: başlık başıma kalmış..
  • ethlend bir altcoin ve lend koduyla borsalarda işlem görüyor.

ethlend'in arkasında ethereum lending olayı var. yani bankalara ihtiyaç kalmadan insanlar ethlend ile birbirlerine borç verecekler ve bu her an her saatte olabilecek. borcu veren %7 faiz alacak falan. o yüzden de gelecek vadediyor. detayları sitelerinden öğrenebilirsiniz.

ben de gelecek vaat ettiğini düşündüğüm için 6-7 cent civarlarından toplamda 2.068 tane lend aldım.

nedense gönlümde ve yaptığım araştırmalarda bu adamların iyi şeyler yapacaklarını düşünüyorum. portföyümde de riskli grubundan bir tane olmasını istedim, o da ethlend oldu. ileride editleyerek fiyatı belirtirim.

şahsi düşüncemdir, tavsiye olarak almayınız.

hadi hayırlısı.
  • "ben seni ellerin olsun diye mi sevdim"

allah aşkına şu team sayfasına bir bakın:
    https://ethlend.io/en/team/

bu kadar çirkin founder, developer, adviser tayfasının kötü bir şey üretmesine imkan yok diye 3000 tane alıp koydum kenara. günlerce bekledi, gram ilerleme olmadı. bitcoin fork yaklaşıyor diye bazı coinleri btc'ye çevirmeye karar verdim. lend de bunlardan biriydi. benim tüm lend'lerimi btc'ye aktarmamı bekliyormuşçasına all time high yaptı bugün. ne diyelim, bana yar olmadı ama yolları açık olsun. bence mantıklı ve potansiyeli olan bir proje. ilerde sağlam çakılırlarsa toplarım ben yine.
  • bugünkü yükselişinden sonra dikkat çekeceğini düşünüyorum. önlerden reserve alalım.

edit: dün gece 700 civarıyken fark edip 800'den trene dahil olduğum küçük al satlar yaparken yakalandığım 900'den girip sabaha kadar beklediğim ve sabah olunca da 1400'den gözüm kapalı sattığım koin. kar'dan tatmin olup çıkmayı biliyorsanız bir şeyleri öğrenmişsiniz demektir. borsadaki en büyük düşmanınız sizsiniz unutmayın :)

bence bu hafta 2000-2500 civarını bulabilir (yatırım tavsiyesi değildir.)

daha çok yolu var :)

altcoinleri alabileceğiniz bir borsa istiyorsanız sizi şöyle alalım
  • tam anlamıyla "going to the moon".
  • bildiğin roket!

al-sat yaparak güzel kazandırdı. ama sonunu göremediğimden hep erken çıkmak durumunda kaldım.
  • dün kucoinde %60 arttıgını gördüm, pump geliyor daha fazla nereye kadar çıkar ki riske atmayayım diye birazını elden çıkarıp onla deppbrain coin aldım. dbc artmadığı gibi bu coin %110 lara kadar arttı. nereden bilecektim böyle olacağını :/
  • 380 satoshi de keşfedip girdiğim, 450 olunca kaçtığım coindir. daha sonra bir kaç kez arkadaşa bakıp çıksamda, ilk girdiğimde kalacağım kadar kar yapamadım. geleceği her türlü var
  • ciddi şekilde geleceği olan bir proje. halka arzdan sonra 10 kata yakın değer kazandı. ama henüz yolun çok başında. ancak projenin geleceği para birimi olarak değer kazanmasında değil. ethereum network u kullanarak anonim ve merkezi olmadan borç para alışverişine imkan vermesi müthiş.
    yatırım tavsiyesi olmamakla beraber piyasa değerinin 2018 yazına kadar en az 5 milyar dolar olmasını bekliyorum, ethereum network ü patlamazsa.
  • bugün gmt 12:00'ye (15:00 yerel saat) kadar eidoo aplikasyonunu indirip, backupı tamamlayanlar, ilerleyen günlerde yapılacak olan airdroptan istifade edebilecek.

yani ücretsiz olarak dağıtılacak olan 15 milyon lend tokendan alabilmek için, ücretsiz olan bir aplikasyonu kurmanız gerekir sadece.

https://medium.com/…-users-eligibility-5b2fbc2739cf

ama geç kaldik galiba.