şükela:  tümü | bugün
 • yanni'nin 2003 yılı albümü. 11 şubat 2003'te release edilmesine karşın, türkiye'deki müzik marketlere ancak 1 ay sonra üstelik eksik bir şekilde gelebilmiştir; zira albümle beraber bir adet bonus konser dvd'si de olmalıydı, ama olsun buna da şükür.
  albümün içeriğine gelince. yanni'nin tartışmasız en sıradışı albümü. kimilerine göre berbat, kimilerine göre olağanüstü. alışılagelmişin dışında, hemen hemen her parçada vokal var, çoğunlukla aria tarzı etnik kadın vokaller. albümdeki en güzel sürpriz, 1990 tarihli reflections of passion albümünde yer alan 'almost a whisper' parçasının mükemmel bir yorumunun yer alması. ayrıca 1987 tarihli 'out of silence' albümünde yer alan 'secret vows' parçasının yine vokalli bir yorumu (the promise) bu albümde dinlenebilir. açılış parçası 'rites of passage' tipik bir adiemus parçası gibi. ardından gelen 'for all seasons' ise 'aria' ve 'niki nana' karışımı. son parça 'jivaeri' anonim bir yunan ezgisi. 'tribal dream'i dinlerken kendinizi afrika'da sanabilirsiniz. 'rainmaker' tribute albümünü hatırlatacak size. en çok yanni kokan parça 'at first sight'. ve benim favorim: saksafon, gayda ve flütün mükemmel uyumunun sergilendiği 'playing by heart'.
  sonuç olarak: bir müzisyenin kendini tekrarlamaması çok güzel, ve yanni bunu kesinlikle başarmış. eski yanni'yi arayanlar hayal kırıklığına uğrayabilir ama farklı şeyler dinlemek isteyenler için kesinlikle kaçırılmaması gereken bir albüm.

  1. rites of passage
  2. for all seasons
  3. the promise
  4. rainmaker
  5. written on the wind
  6. playing by heart
  7. at first sight
  8. tribal dream
  9. almost a whisper
  10. never too late
  11. play time
  12. jivaeri
 • yanni'nin müzikal değerini arttıran bir albüm.
  ismiyle müsemma bu albümde gerçekten etnik unsurların yanni'nin müziğine başarı ile adapte edildiği ve ortaya yeni bir tat çıktığı söylenebilir.
  bu albümdeki çoğu şarkıyı katiyen asansör müzikleri sınıfına sokamazsınız, orijinal eserler.