şükela:  tümü | bugün
  • eti makina'da muhendis olarak calisan bi arkadasimin anlattigina gore bunlarin bantta hafif yananlari oluyomus. iste onlari paketlemiyolarmis. cop yani. neyse bu yanik olanlarin tadi efsane oluyo diyo cocuk. gelip gecerken indiyorum diyo citir brownileri.
  • bunun ufaklarini topluca oldugu bi urun var. mini intense diye geciyo sanirim. muhtesem.
  • eti'nin en güzel tatlarından biri. türk kahvesi ve nescafe ile güzel oluyor en çok da. üzerine lezzet tanımıyorum.
  • bir zamanlar herkesin yemeden güne başlayamadığı über çikolatalı kek. arada nostalji olsun diye yiyorum genede.
  • eti karam gurme ile kapışacak derecede yoğun çikolatalı bir başka eti ürünü.
  • reklamında neden (bkz: nejat işler) yerine o kekten zevk alındığını anlamadığım üründür.
  • harika bir eti ürünü. repütasyon sahibi bir olduğu da sözlükte de farklı olmak adına bok atan arkadaşların da dadanması ile bence kanıtlanmış.

her uzun yolda muhakkak 5-6 tane götürdüğüm orgazmik kektir. ama özellikle buzdolabından yeni çıkmış haline karşı koyamadığımdır.
  • hayatım boyunca tecribe ettiğim en mükemmele yakın şey belki de. bakın kek, ürün veya yiyecek demiyorum. hatta somut ve soyut olarak bile "şey"leri ayırt etmiyorum. her yönüyle ama her yönüyle harika. mükemmel 100 ise bu 98.

bir kere asla paketini yırtmaya kıyamam. o kadar canlı bir siyah var ki. ürün isminin yazıldığı font, büyüklüğü rengi harika. sadece kraliyet ailesine özgü bir yiyecekmiş gibi görünüyor.

peki nasıl yenir? yapışma yerlerinden hafifçe açıp önce kokusunu alveollere kadar çekelim. hava soğuksa o tam sertliğine ulaşmıştır zaten, sıcaksa bile fazla erimez ama yine de sağa sola sürmemek lazım tabii.

yoğunluğu aşırı olduğu için çok küçük parçalar haline getirilebilir ama optimum fayda için iki ısırıkta üç para halinde yemek iyidir. arkasından hemen su falan içilmez ama hiç içilmezse de hafif bir acılık bırakabilir. dikey yatay ikiye ayırma, "hemen bitmesin yalayayım" teknikleri işe yaramıyor. zulalamak yasak çünkü her an ölebiliriz ki sahipsiz bir browni sadakatini hemen satıverir.

üreticilerine ve fikir babasına nobel barış ödülünü elimde olsa veririm o kadar.içine bağımlılık yapıcı bir şey katmış olabilirler mi acaba diye de merak etmiyor değilim.

(bkz: hanım koş kek sapığı var)
  • koyun derin dondurucuya 24 saat kalsın, çıkarın dondurma tadını birde böyle yaşayın.
  • bir ara koli koli alip evine depolayan manyaklar vardi bunu. populer diye ove ove bokunu cikarmislardi. talep yogunlugundan kimse bakkallarda bulamiyor, adeta ulke intense intense diye agliyordu. cok sukur bitti o furya amina koyim. simdi yuzune bakan yok. cok sukur atlattik. guzel gunler gorecegiz, gunesli gunler.