şükela:  tümü | bugün
 • kendine has kokusu ve tadıyla müthiş bir tat yakalamış olan yeni eti burçak türevi. fiyat olarak diğerlerinin iki katı olması tek olumsuz yönü olmuş.

  paket üzerindeki açıklaması:
  siyez buğdayı, kastamonu'nun ihsangazi ilçesinde yaygın olarak yetiştirilmektedir. yüzlerce yıl boyunca değişmeden günümüze kadar ulaşmayı başarmıştır. genetik yapısıyla tüm buğdayların atası olarak kabul edilir.
 • eti'nin, en değerli ve doğal olarak değerlendirilen antik siyez buğdayı unundan ürettiği yeni ürünü. besin değerleri bilgilerinde 10 gram lif yazıyor. sanırım, sözde diyet amaçlı üretilenler dahil, bir bisküvide gördüğüm en yüksek değer bu. tadı da gayet güzel.
 • (bkz: reklamlar)
 • tadı ve kokusu harika olan bisküvi. çok farklı bir lezzeti var. açıkçası ben bu saatten sonra klasik burçak bisküviyi yemem. ağızda bıraktığı tat çok hoş. en iyi kısmı ise klasik burçak kadar baskın bir şeker tadının olmaması.
 • gıdadedektifi instagram sayfasinda yapilan incelemede "eti burçak’taki içeriğin aksine, siyez buğdaylı üründe glikoz-fruktoz şurubu kullanılmamıştır. lif oranı tek pakette 6,55 gr.’dan 13,1 gr. seviyesine çıkartılmıştır. burada 2 kat artıştan bahsediyoruz. bu da eti burçak ürününe kıyasla aldığımız şekerin iki kat daha yavaş kana karışacağı anlamına geliyor. burada tam buğday içeriği ve siyez buğdayının katkısını belirtelim." hususlari yer almaktadir. bu haliyle mutlaka paketli bir ürün tercih edilecekse siyez buğdaylı burçak bir derece daha masum görünmektedir. more information
 • normal burçak'a göre daha sağlıklı olduğu su götürmez bir gerçek fakat tat konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

  garip bir tadı var ve ağza irmik büyüklüğünde sert partiküller geliyor. ben beğenmedim şahsen, paketli gıda tüketmemeye devam edelim en iyisi.
 • bir kaç gün önce keşfettiğim eti'nin son harikası. ambalaj abur cuburlarına veda etmiştim ama bu büskiviyi denemek istedim. tarçın, mahlep, karanfil ve tabi ki siyez buğdayı olunca merakım arttı. kokusu ve azaltılmış şekeri ile ağızda bıraktığı hafif tadla gönlümü fethetti. iki katı fiyatı şimdilik diye düşünüyorum. umarım ilerde düşer, herkes alır.
  bir çocukluk tadının böyle bir evrim geçirmesi güzel doğrusu. * *
 • siyez buğdayı tadını bilmem, siyez buğdayı değil de alaska pirinci ile yaptık deseniz yine yerdim. şekeri az, mahlep, tarçın, zencefil, karanfil... ile bisküvi sonuçta. ben beğendim. aralarına puding koyarak katlar çıkın, cam kavanoza koyun, kafelerde 20 liradan okutursunuz.
 • bunu yerken siyez buğdayı kendiliğinden mi tarçın içeriyor diyordum*. meğersem üründe tarçın varmış zaten. sonradan eklenmiş mahlep, zencefil ve karanfil ile.

  fiyatı ve ne kadar sağlıklı olduğu ile ilgili zerre fikrim yok ama net normal burçak‘tan daha lezzetli ürün.
 • siyez buğdayı oranı %1'i bırakın %0,2 bile değildir.
  ilk çıktığında siyez buğdayı oranı yazıyordu. %0,1.
  artık yazmıyor.