şükela:  tümü | bugün
 • eti’nin yıllar sonra yeniden çıkardığı gofret, bu sefer hoşbeş’i de aralarına dahil etmişler.

  bakalım reklamları selefi gibi çarpıcı olacak mı?

  (bkz: eti gofreti)
  (bkz: eti gofreti reklamları)
 • yeni fenomen. o kadar başarılı ki rakibinin uykularını kaçıracak kadar hızlı giriş yaptı piyasaya. birkaç ay sonra türkiye'nin en çok tüketilen gofreti olacak, buralar entry dolacak.
 • 100 gr'daki besin öğeleri
  enerji (kcal) 506
  karbonhidrat (g) 59
  protein (g) 6,8
  yağ (g) 26
  şeker (g) 39
  lif (g) 3,2
  tuz (g) 0,56

  100 gram sadece yağ yaklaşık 700 kcal'dir.

  uranyum çitlemek yerine arada tercih edilebilir yani...
 • sloganı "herkese 'var' dedirten gofret" olan yeni abur cubur. zekice düşünülmüş.
 • her ne kadar reklamdaki ülker çikolatalı gofret göndermesini sevsem de, bu direkt rakibin üstünlüğünü kabul etmek demek oluyor. halbuki sadece kendi ürününe odaklansa daha profesyonel bir duruş olur. bu reklam direkt olarak "rakibimiz bir numara ama biz de iyiyiz ya" demek.

  bu hatayı yıllardır pepsi coca cola'ya, samsung da apple'a karşı yapıyor. samsung her lansmanda apple'ı hedef alıp onlarda böyleyken bizde böyle tarzı sunumlar yaparken apple sadece kendini kendiyle kıyaslıyor çünkü vizyon olarak tek rakibi kendileri. yani en iyisi kendileri olduğunu düşündükleri için başka marka ile kendilerini mukayese etmeye ihtiyaç duymuyor. samsung ise apple'a attığı her taşta aslında rakibinin üstünlüğünü kabul etmiş oluyor. eti çikolatalı gofret reklamı da buna benziyor.

  gofretten nereye geldik ya. bi ara jelibon ve rockefeller ailesinin ilişkisini de açıklayacağım.
 • her zaman rakibinizden iyi olmanız gerekmez, her zaman en iyi olmanız gerekmez, her zaman pazar lideri olmanız gerekmez.

  coke vs pepsi, mc vs burger king daha nice örnekler verilebilir. pazarlamada ikilik kuralı vardır. lideri hedef al ve güçlü rekabet yarat. insanlar sadece ikinizi konuşsun.

  şöyle bir gofret pazarı düşünün pazarda 10 tane firma var ve herkes eşit güçlerde diyelim. yani pazar lideri işte en fazla %11 paya sahip olacak. halbuki ikilik kuralında pazar payları genelde 1. %40, 2.%30 ve diğer bir sürü marka kalan %30'a sahip olur. bu yüzden bu ikilik kuralı pazar lideri tarafından istenilen bir durumdur.

  aynısını siyasette de görebilirsiniz. iktidar, bir tane muhalefet partisini gündemde tutar. başka partileri konuşmak istemez. böylelikle hep iktirda kalmaya çalışır. ana muhalefette diğerleri rolünde kalmaz. yani bir nevi danışıklı dövüştür.

  bu aralar aynısı ülkemizde futbol takımlarında da görünmektedir. 2 takım şiddetli çatışmalarla gündem oluşturarak biz ve diğerleri algısı oluşturmaktadır.

  çok küçük markaların lidere meydan okuması da benzer bir stratejidir. lidere meydan okursanız ve etki yaratırsanız bir anda o klasmanda algılanırsınız. tekstil markaları bunu yapar. hatta tommy hilfiger'ın efsanevi reklam stratejisi böyleydi.

  pazarda bir sürü gofret varken. ilk denemek isteyeceğiniz marka olmuştur. ülker çikolatalı gofretin direkt alternatifi olmuştur.
 • eti gofreti olarak devam etseler daha hoş olurdu.nihayetinde insanların zihninde yer etmişti bu marka.sempatik reklamları da vardı.şimdiki ülker benzeri imaj yaratmış.her neyse içine palm yağı,glikoz şurubu ve bilimum katkı maddeleri koyduğunuz sürece pek yanaşmayacağım gofret olacaktır.siyasal islam köpeği ülker'den yıllardır bir şey almıyorum.ama eti'nin de ondan geri kalır bir yanı yok.yani aşırı derece katkı maddeli ve sağlıksız şeyler üretmeye başladı eti de.denemek için alırız ama nerede eski kalitedeki eti (hatta ülker) ürünleri.yeni gofret hoşbeş çıtırlığında olacakmış.hoşbeş müdavimi olarak güzel bir ürün bekliyoruz bakalım.ülker'e karşı hoşbeş ile ciddi üstünlük sağlayacatır umarım.
  reklamı şöyle: link
 • şuanda piyasada bulunmakta olan (bkz: hanuta) hariç tüm gofretlerin kivamiyla, lezzetiyle,tadıyla,kalitesiyle eline vermekte olan gofrettir. (bkz: hanuta) haricinde rakibi yok.
 • ülker çikolatalı gofrete kıyasla daha yumuşak ve çikolatası daha lezzetli. ülkeri kemirmek isteyeni kendi haline bırakın, bunlar da bize kalsın.
 • lansmanda kullanılan slogana devam etmesiyle * gülümsetmiş, lezzetli mi lezzetli gofrettir.

  (bkz: aranızda ülker çikolatalı gofret sevmeyen var mı)