• sabah kahvaltısı olayını benim için çözmüş bisküvidir. şimdi efendim çalışan birisi olarak bir dönem sabah kahvaltısında pastane poğaçası yedik, mahvolduk. hem maddi külfet, hem mideye zarar. her sabah yağlı yuğlu poğaçalar mahvetti midemi. akabinde kendim evde peynirli sandviç yapmaya başladım. sandviçin de hem uğraşması zor, hem de arasına yağlı peyniri koyunca gayet kalorili. eti formu keşfettiğimden beri mutluyum. bir kere sabah tıkıyor insanı, öğlene kadar acıktırmıyor. mideye en ufak bir rahatsızlık vermiyor. beşli paketi günlük poğaça masrafı kadar fiyat olarak, yani bir gün kahvaltı etttiğiniz paraya neredeyse 5 gün kahvaltı ediyorsunuz. cebe falan da kolay sığıyor, öyle elimde poşet gezdirmiyorum her sabah. kısacası tavsiye ediyorum.

yalnız bunun da muhabbeti tiksindiriyor. gören herkes hemen "diyette misin" diyor. yahu arkadaşım diyelim ki diyetteyim, sana ne be. hayır baktım ki insanlara bu bokun mideyi yormadığını, ucuz ve doyurucu olduğunu anlatmak zor, "diyetteyim anuna koyum" diyorum geçiyorum. ondan sonra da elimizde kerhane tatlısı, pasta, kek gören "sen hani diyetteydin" diyor. sanki adamlara görev verdik, "diyeti bozarsam beni uyar" dedik.

bu arada görünüş olarak altınbaşakla çok benziyorlar birbirlerine. altınbaşak bir insanın kendine yapabileceği en büyük eziyettir. ne tatlı ne tuzlu, dişlerin arasına falan doluyor, iğrenç bir şey. eti form en azından tuzlu, orası kesin.
  • rejime karar veren bir arkadaşım bunlardan yemekle işe başlamıştı. yemeklerden önce iki paket, yemeklerden sonra iki paket.
  • dün gittiğim diyetisyenin ara öğnde 5 adet yememe izin verdiği ürün. ye ve su iç. ha arkasından ekledi "5 adet yiyeceksiniz 5 paket değil"diye. öküzüm ya. hoş öyle olmasam diyetisyende ne işim var.
  • yenilebilinir kontrplak.
  • yıllardır hiç yüzüne bakmadığım lakin sigarayı bırakmamla beraber beş kilo göbek aldıktan sonra tattığım ve bayağı da beğendiğim bisküvidir.. herkes sunta tatsız tuzsuz bir şey der dururdu lakin limonlusu ve çikolatalısı bence normal herhangi bir bisküviden daha lezzetli.. evet şişkolar da gönül rahatlığıyla çikolata yiyebilsin diye çikolatalı eti form var.. gerçi böyle ucundan bandırılmış ya da fırçayla üç beş mikron sürttürülmüş gibi duruyor ama gayet güzel ben beğendim..
  • iskambil destesi yapmak için kullanılabilecek bir ürün. üzerine keçeli kalemle simgeleri çizin, sinirlenince yiyebilirsiniz de.
  • hedef kitlesi asagilanarak reklamı yapılan diyet urun.
  • glukoz-fruktoz şurubu olan bir ürünü diyet ürün diye pazarlamak herhalde sadece türkiye'de mümkün birşeydir.

glukoz-fruktoz şurubu insülin direncine sebep olan, şekerden daha ucuz ve şekeri bir anda yükselten bir gıdadır, avrupa'da glukoz-fruktoz şurubu içeren ürünlere hiç iyi gözle bakılmaz. türkiye'ye son geldiğimde tüm bisküvi gofret gibi ürünlere artık şeker yerine glukoz-fruktoz şurubu katıldığını gördüm, yazık..
    hele diyet üründe olması acaip komiğime gitti :) yemin ederim başka ülkede mümkün değil.

hadi normal cahil halk bunu bilmez, alır. fakat diyet ürün alan kesimin biraz daha sosyo-ekonomik seviyesi
    yüksek ve bilinçli kesim. bu insanlar da glukoz-fruktoz şuruplu ürünü alıp diyet diye yemez, yanılıyor muyum?

(bkz: epic fail)
  • şu ara ana besin kaynağımdır. canım baska hiçbir şey yemek istemiyor. varsa yoksa eti form. ay lav yu eti form saman gibi lezzet.*
  • (bkz: kontraplak)
hesabın var mı? giriş yap