*

şükela:  tümü | bugün
 • eti maden işletmeleri tarafından üretilen ve gelecek hafta piyasaya sürüleceği belirtilen, "bor" madeni içeren yeni deterjan markası.

  haber
 • eti maden işletmeleri tarafından piyasaya sürülecek olan bor deterjanı.

  hiçbir şeye yaramıyor sandığımız, dünya rezervinin %120'si ülkemizde olan borun bir boka yaraması sevindirici.
 • denemesi gereken deterjan zira petrol ürünü içermemesi güzel
 • eti maden işletmeleri tarafından üretilen ve içinde petrol barındırmayan çamaşır deterjanı..
  büyük bir hevesle denemeleri gerçekleştirdim, şimdi sonuçları paylaşayım:
  - çamaşırın kirlilik durumuna göre uygun miktarda ve ısıda kullanırsanız iyi sonuç veriyor.. tüm çamaşırlar kirden arınmış bir şekilde çıktı makinadan..
  - eğer kıyafetinize dökülen yağ, domates, meyve suyu benzeri lekeleri kurumadan hemen yıkarsanız çıkarıyor.. misal domates lekesi olan bir tişörtü bekletmeden yıkadım ve çıktı.. fakat beklemiş portakal suyunu çıkaramadı.. bunun için bir süre çamaşır suyunda bekletmem gerekti..
  - renklilerde bir sorun yok, renkleri soldurmuyor..
  - beyazlarda ilk yıkamada sorun yok.. fakat internet'e yazılan tecrübelere bakılırsa uzun süreli kullanımda grileşme yaşanıyormuş.. henüz bu noktaya gelmedim ama böyle bir şey olduğunda çivit kullanılabileceğini öğrendim.. ama çivitin de uzun süreli kullanımda mavileştirme özelliği var..
  - eğer sizin de benim gibi toza alerjiniz varsa paketi açtığınızda veyahut her kullanımda deterjan kabının kapağını kaldırdığınızda kısa süreli bir nefes problemi yaşabilirsiniz.. genizde bir tıkanıklık yaratıyor fakat bu da çok uzun sürmüyor..
  - elde yıkama seçeneği de beyazlarda denemiş biri olarak söyleyebilirim ki ideal.. narin kumaşlara zarar vermeden temizliyor..

  genel itibari ile memnun kaldığımı söyleyebilirim.. ağır lekeler için belki takviye gerektirebilir ama günlük çamaşır yıkamalarında kullanılabilecek bir deterjan.. ayrıca bunu hayata geçirdikleri için de eti maden'i ayrıca tebrik ediyorum..
 • bu aralar 5 kg'lık paketleri 15-16 tl civarında gezmekte olan temizlik ürünü.

  bilhassa bunu vurguluyor kendileri de, ''deterjan değiliz temizlik ürünüyüz.'' diyerek. tabii bunun satış politikası olup olmadığı tartışılır; ancak konu deneyime geldiğinde ben memnun kaldım.

  ürün parfümsüz, çamaşır yıkadıktan sonra deterjan kokusundan başına ağrılar giren benim gibi insanlardansanız, ''çamaşırlar yıkansın yıkanmasına da en azından kokusunu içimize solumayalım, derimizden emilmesin bir dolu kimyasal.'' diyorsanız sanıyorum bu ürün bizim gibilere uygun.

  henüz gözlem yapabilecek kadar yıkamadım çamaşır ama leke konusunun da altından kalkmış görünüyor kan-çamur-yağ-mürekkep testine tabi tutulmamakla birlikte.

  eti maden işletmeleri yazısını görünce gönlüme bir ferahlama da gelmiyor değil, bıkmışım milyon dolarlık sektörü elinin altında tutan diğer temizlik ürünü üreticilerinden.

  velhasıl kelam, deniyoruz bakalım.
 • gercekten toz deterjan. bayagi toz, makineye koyarken tozuyor ve oksurtuyor. umarim minik tatli akcigerlerime yapisip kalmiyordur.

  yikama esnasinda fazla kopurmuyor, cok lekeli ve kirli bir sey atmadigim icin temizleme mevzuunu bilemeyecegim o yuzden. hic kokmuyor degil, hafif kotu bir kokusu var maalesef. eger yumusatici kullanilmazsa kuruyan camasirlarda kuru ve hafif teri andiran bir koku oluyor. yumusatici kullanildiginda o sorun kalmiyor.

  hulasa, oksurtmese "ise gittim geldim su kazagi atayim, yataktan kalktim su pijamayi atayim" insanlari icin iyi ve yeterli bir deterjan gibi duruyor.
 • fiyat performans olarak gayet makul deterjan.

  yüksek ısı istiyor biraz, en az 30. buram buram kimyasal kokmuyor diğerleri gibi. nerede satılır bilemiyorum ben bi ara şok'da buldum daha da yok bilen varsa yeşillendirebilir.
 • markette gördüğümde 'bisküviyi bırakıp bu işe mi el atmışlar' dememe vesile olan bordan mamul yeni bir deterjan.
 • ucuz olmasının sebebi dandik olması değil yerli olmasıdır. bir çok vergiden muaftır,markaya para vermezsiniz. yok öksürtüyor,yetirince parfümü yok diyorsanız o sanal mutluluk için ömrünüzü kısaltacak kimyasallara 3 katı para verebilirsiniz. bana sorarsanız alınız kullanınız.
 • beni baya heyecanlandırmış üründür. ayrıca etimaden internet sitesinde kalpaklı atatürk fotoğrafı görmek daha da bir heyecanlandırdı.

  (bkz: ay hadi inşallah)