şükela:  tümü | bugün
  • eti tutku nun içinde limon kreması olan versiyonu. akıllara ziyan, çok başarılı olmuş. ayrıca bir de eti tutku kahveli çıkmış, onu denemedim.
  • içinde pişmemiş limonlu kek kreması bulunun harika bisküvi.
    eti tutku limonlu'yu yeme adabı:
    önce kenarları kemirip bisküviyi ikiye ayırırsınız. çay kaşığı yardımıyla kremayı sıyırır ufak bir tabağa koyarsınız.yeterince bisküvi kemirip gözünüzü doyuracak kadar krema elde ettiğinizi düşündüğünüzde afiyetle ve büyük bir zevkle limonlu kremanızı kaşıklarsınız.
  • pismemis kek tadi verdigi icin bir kac taneden sonra karin agrisi hatta bulanti yapabilen bisküvi
  • en sevdiğim eti tutku çeşidi idi. bir paketini süte boca edip erimesini bekler öyle yerdim. şu an önümde olsa orucu bozarım, o derece. ama sanırım üretilmiyor artık, uzun süredir görmüyorum hiçbir yerde.
  • 2006'dan beri var olup da benim nasıl bihaber olduğumu anlayamadığım bisküvi. asla görmedim, bahsi geçen ortamlarda bulunmadım, normal bildiğimiz tutku'dan yerken "bunun limonlusunu yicen asıl" diyenine rastlamadım. kederimin tarifi yok. yalan bir dünyada yaşamışım yıllarca. umarım yarın markete gittiğimde algılarım seçici davranır ve önüme zınk diye çıkarsın eti tutku limonlu.
  • bulan varsa getirsin demek istediğim, karaborsa eti ürünü.
  • eti portakallı ve bu hala unutamadım.
  • yeniden piyasaya sürülmesi gerekir.