şükela:  tümü | bugün
 • bu yılın yaz aylarında kurulan bağımsız sanat topluluğu ‘gestus’ ilk oyunları ‘etik nedir’i sahnelemeye hazırlanıyor. yazar ve yönetmen gökhan erarslan'ın yazıp yönettiği oyunda, devlet tiyatrosu sanatçılarından, oyuncu ve yönetmen tolga çiftçi rol alıyor. bir üniversitede akademisyen olarak görev yapan bir adamın son dersine odaklandığımız oyun, etik kavramı üzerine sert bir tartışmaya yöneliyor.
  yazar ve yönetmen gökhan erarslan ile devlet tiyatrosu sanatçılarından, oyuncu ve yönetmen tolga çiftçi, yeni tiyatro sezonunda, " etik nedir" adlı oyunla bir araya geliyor.
  market, paşa paşa tiyatro yahut ahmet vefik paşa, komik-i şehir naşit bey gibi oyunlarıyla tanınan gökhan erarslan'ın 2017 yılında yazdığı "etik nedir" adını taşıyan tiyatro metninden sahneye koyduğu tek kişilik oyunda yer alan isim, televizyon seyircisinin de arka sokaklar ve cesur yürek dizilerindeki oyunculuğu ile tanıdığı tolga çiftçi…
  bir akademisyenin son dersine odaklanan oyunda, gündelik hayattan aile kurumuna, politikadan kadın-erkek ilişkilerine kadar pek çok konu ‘etik’ kavramı üzerinden tartışmaya açılıyor.

  oyunun en çarpıcı özelliklerinden birisi de iki farklı finale sahip olması. oyunun finaline seyirci karar verecek ve neyin etik olup neyin olmadığını seyirci belirleyecek.

  oyunun prömiyeri 30 ekim salı akşamı saat 20.30’da şişli blackout sahnesi’nde yapılacak.
  oyun tarihleri:
  30 ekim salı saat: 20.30 şişli blackout sahnesi (prömiyer)
  6 kasım salı saat: 20.30 şişli blackout sahnesi
  13 kasım salı saat: 20.30 şişli blackout sahnesi
  20 kasım salı saat: 20.30 şişli blackout sahnesi

  biletler https://tiyatrolar.com.tr/tiyatro/etik-nedir internet sitesinden ve oyun günü etkinlik gişesinden alınabilir.

  https://www.gestus.com.tr/
  bilgi için: 0 535 012 33 79