şükela:  tümü | bugün
  • bu goz boyama amacli promosyondan once, etiket fiyatlarini ikiye katlar bircok magaza.
  • bindirilmiş etiket fiyatlarının aslında olması gereken fiyata inmesidir.% 50 indirim yaptık demeyi tercih edenlere sıkça rastlanır. matamatik olarak sonuç aynı olsada iki ifade arasında sadece samimiyet farkı vardır.
  • her gördüğümde "kardeşim şunların gerçek fiyatlarını yazsanıza etikete!" diye çığırmak istediğim indirim çeşidi. birçok insan * "ulan yanlış hesaplamayalım, kasada rezil kepaze olmayalım" diye dakikalarca etiket üzerinde hesaplamalar, sağlamalar yapıyor en sonunda emin olamayıp bi görevliye "pardon bu ne kadar" diye sorup bir de görevliden "ulan ikiye bölemedin mi hırto" anlamına gelen bakışlar yiyor, ayıp oluyor.
  • neye göre etiketin yarısı? diye sordurur. üzerinde 2000 tl yazan etiketi ikiye böldüğümüzde çıkan 20 tl gibi etiketin yarısı mı? eğer böyle değil ise fiyatın yarısı denmesi doğru olmaz mı?
  • fiyatın tamamını ve bir miktar da fazlasını, üstü örtülü bir biçimde müşteriye sokma çabasıdır.
  • etiket fiyatı= x diyelim

etiket fiyatının yarısı=2x /2 olmaktadır genelde gibime geliyor, sanki, galiba.
  • (bkz: balon)
  • yanıltıcı bir promosyondur çoğu zaman.
    bir çok mağaza etiketin üzerine %50 indirimli fiyatını yazar zaten, siz de 60 liralık ürünü 30 liraya düştü zannedip kasada mal pozisyonuna düşebilirsiniz.
    önden sorun, sorun ki öğrenesiniz.
  • bi grup vardı 2008 yılıymış o zamanlar güzel gelmişti yaptıkları müzik azmettim ve 8 yıl sonra tekrar buldum şarkılarını komşu kızı diye şimdi çok pişmanım bir daha hiç bir şey eskisi gibi olmayacak gibi neden yaptım neden..