şükela:  tümü | bugün
 • kazan kaldıran bendevi palandöken ve tesf gibi kurumların muradına ermesi durumudur.

  bundan sonra etil alkol satan tekel bayileri ve kurumlara 20 bin lira ila 100 bin lira arasında idari para cezası uygulanacakmış.

  alkol, bilinçsiz kullanıldığında en az uyuşturucu kadar zararlı bir madde. tamam ancak içki fiyatları da makul düzeye çekilmeli ve vatandaş kaçakçının, sahtecinin ve yasadışı imalatçının elinden kurtarılmalı.

  fiyatları fahiş zamlamak yerine 21 yaş altına ürün satma, içki şişelerinin üzerine uyarı yazıları koy, her yerde içilmesine müsade etme ve kamu spotları hazırlayarak alkolizme karşı vatandaşı bilinçlendirmek kafidir.

  bundan ötesi arabistan benzeri saçma bir duruma neden olur ve kötü neticeler doğurur.

  --- spoiler ---

  gece saat 22:00’den sonra alkol satan bakkal ve bayilere 320 bin liraya kadar para cezası kesilecek. ayrıca rakı ve viski gibi içkilerin yapımında kullanılan etil alkolü satışa sunan ya da satan işletmelere 20 bin liradan 100 bin liraya kadar değişen tutarlarda idari para cezası kesilecek.

  --- spoiler ---

  kaynak burada
 • bence suyu arıtıp içenlere ve su arıtıcısı satanlara da ceza düşünülmeli. fazla arıtılan su tehlikeli olabilir. mesela burada vatandaşa ucuza kaynak suyu satan belediye hizmeti veriliyordu ama valilik kararıyla kapatıldı. ama daha kapatılan damacana su istasyonu görmedim ben.

  filtre edilmiş su elektronik sigara ve etil alkol satışı kadar tehlikeli. ama herşey dahil otellere dokunulmasın onlar bandrolsüz alkol alabilmeliler yoksa turizm cenneti olamayız.
 • başlıkta fena olmuş hani...
 • başlığı nedense pek ilgi görememiş bir olay. alternatif temin kaynakları nereleri olacak, merak ettirendir.