şükela:  tümü | bugün
  • o kadar market gezdim rastlamadım. acaba reyon görevlilerinden müşteriyemi kalmıyor. hangi markette satılıyor sevabına bilenler bi zahmet yeşillendirsin.
    edit: bu kısa süre içerisinde pek çok mesaj geldiği için gönderen tüm yazar arkadaşlarıma canı gönülden teşekkürü bir borç bilirim. bir anda oluşan bu yardımseverlik dalgasından dolayı bu vatanın sırtı yere gelmez
    editin editi: sana gelen mesajları halka arz et diye mesaj yollayan yazarlar, diğer entrilerde yazılmış fazla dillendirmeden onlarında hakkını vererek okuyun elbet ışığı bulacaksınız.
  • ekmeğin bile karne ile dağıtıldığı yıllar diye utanmadan eleştirirler eski hükümetleri. biz bu gidişle değil rakıyı, ekmeği bile kendimiz üretmek zorunda kalacağız. o da zehirlenme pahasına. keşke karne ile dağıtılsa diye ağlayacağız hatta.

ama ekonomi çok iyi aq(:
  • kötü komşu adamı ev sahibi yapar derler.
    peki kötü devlet adamı ne yapar?
    kimyager yapar, hacker yapar, it yapar, çakal yapar.
  • ulan o değil de asıl ticari zeka bunun olacağını bilmekte yatıyor. kırk yıl düşünsem alkol alamayan halkın etil alkol taleplerini patlatacağını düşünmezdim. yılan ölünce fareler çoğalır misali... bu işi görüp yatırım yapmış varsa çok zeki cidden.
  • macrocenter'larda satılmakta ilgili etil alkoller. millet salak mı 20 liralık rakıya 100 tl baysın?
  • raki degil ama gayet evde votka ureten cevremde 3-5 kisi mevcut.
  • (bkz: boğma rakı)
  • bugünün geleceğini biliyordum, ne güzel takılıyorduk lan oysa...

şimdi olayı duymayan kalmayınca talep iyice patlayacak ve iyice karaborsa olacak ürün. zaten bir şekilde ya yasaklarlar ya da aynı vergileri buna da bindirmenin yolunu bulurlar.
    biz de alkolü kendimiz distile etmeye çalışırken geberir gideriz, "o" da kurtulur, biz de...
  • haksız vergi artışlarının kaçınılmaz sonucudur.

(bkz: kendin damıt kendin iç)
  • evde rakı, şarap, bira üreten tanıdığım on kişi falan var, marketten etil alkol alanını ilk kez duyuyorum. son kontrol ettiğimde rakı damıtılarak yapılıyordu. ona bile mi üşeniyorsunuz?