• kötü komşu adamı ev sahibi yapar derler.
    peki kötü devlet adamı ne yapar?
    kimyager yapar, hacker yapar, it yapar, çakal yapar.
  • evde kendiniz çok rahat etil alkol üretebilebilebilinir.
    -su
    -kuru maya
    -şeker
    -hava tıpası (damacana için)

iyice sterilize edilmiş malzemelerle birlikte:

i) su kaynatılır. yaklaşık %15 alkol için 1 litre başına 250 gram şeker konur. kaynayan suda iyice çözülene kadar karıştırılır.
    ii) çözdürülmüş şekerli su soğuduğunda (aşırı sıcak veya aşırı soğuk olmayacak, 20 derece civarı idealdir) şu tarz bir damacanaya huni yardımıyla boşaltılır. huninin bile sterilize edildiğine emin olun. tabi önce kendinizi de sterilize edin.
    iii) ayrı ve ılık bir kaba 2 küçük kuru maya boşaltılır. 15-20 dk canlanıp köpürmesi beklenir. köpürdükten sonra damacanamızın içine boşaltılır.
    iv) damacanamız şöyle bi çalkalanır, hava tıpası takılır.

herşeyi doğru yaptıysanız yaklaşık 1-2 gün sonra normalinden çok daha berrak renkte bir alkole ulaşacaksınız. bekledikçe daha da beyazlaşacaktır.

edith piaf : zibil gibi gelen sorular üzerine üj-bej kelam etmekte faide var. anlattığım olayın vidiyosunu buldum. aklınıza takılan sorulara cevap vereceğini ümit ediyorum. altyazılı izlemenizde faide mevcut.

doğrudan etil alkolün tadına bakmayın. iğrençtir. etil alkolü ev yapımı meyve şarabında kullanıyorum. ev yapımı vişne, böğürtlen gibi o sezonun taze meyvesi neyse o. ilgili videoyu şu amca ve favorim hillbilly şu amcadan öğrendim. ilk amca zaten meyvelerin içinde yeterince maya var diye maya kullanmıyor ve bence hatalı olarak hava tıpası kullanmıyor. tavsiye etmiyorum.

sonraki entarilerde elestirman beyefendinin ünlü ve komik gennaro'nun limoncello yapımını izledim. bilmiyodum, harikaymış ve çok kolay.

hazırladığınız etil alkolü içi taze meyve dolu fermantasyon kovalarına koyup 4-5 hafta içinde gayet güzel meyve şarapları elde edebilirsiniz. rakı yapımını bilmem.

gerekli fermentör-hava kilidini şu adresten bulabilirsiniz. site ile hiçbi ilgim yok. google aramasında karşıma çıkan en uygun fiyatlı olduğu için.

yasal şeyler: işbu entry tamamen bilgilendirme amaçlı olup, tapdk mevzuatına riayet edilmesi gerekmektedir. herhangi bir maddi veya manevi zarar ile cartayı çekmeniz halinde entari sahibi yazar ve ekşi sözlük sorumlu tutulmaz, tutulamaz, tutulması teklif dahi edilemez. yatırım tavsiyesi değildir.
  • bugünün geleceğini biliyordum, ne güzel takılıyorduk lan oysa...

şimdi olayı duymayan kalmayınca talep iyice patlayacak ve iyice karaborsa olacak ürün. zaten bir şekilde ya yasaklarlar ya da aynı vergileri buna da bindirmenin yolunu bulurlar.
    biz de alkolü kendimiz distile etmeye çalışırken geberir gideriz, "o" da kurtulur, biz de...
  • evde babam bundan rakı yapıyor ben de malttan bira yapıyorum, 5 biraya 70lik rakı takaslıyoruz. ekmeği, yoğurdu, zeytini annem yapıyor. cevizler, bademler, yoğurtluk semizler bahçemizden geliyor. ailede tek sigara içen olarak sarma tütün içiyorum.

keyfimiz çok yerinde.
  • yakında hepimiz walter white olacağız aq.
  • şahsen ilk olarak arkadaşımın babasının etil alkolle yaptığı rakıyı tattım. yeni rakıdan en ufak bir farkının olmadığını bizzat test ettim. ki ben el yapımı biraya bile karşı bir insanım. 70lik rakıya o kadar para verilmez. paran olsa da verilmez.

keza 40'lı yıllarda rakıdaki fahiş fiyatlar yüzünden millet ispirtocu olmuş, dönemim başbakanı recep peker milleti zehirlemenin manası yok diyerek rakıda yüzde 30 a varan bir indirim yapmıştı.

biz de modern çağın asi fakirleri olarak ispirtocu değil de etil alkolcü oluruz.
  • işbu entry bu başlığın son entry'si olsun lütfen... sizin yüzünüzden tinere kalacağız :(
  • geçenlerde yeni foça beldesindeki migrosta ben de rastladım. içki reyonunun orada şişe şişe etil alkol vardı. millet evinde rakı yapıyor zahir.

gerçi ben bizim hükümeti biraz olsun tanıyorsam çok geçmez etil alkole kol gibi ötv sokarlar.
  • bu guzel ulkenin bu guzel insanlarina bu cileyi yasatanlarin ta amk.

baya baya tarif vermisler icki yapmak icin.
  • bence alkole zam geldikce halk kokain ve esrar'a falan donecek yakinda.
    en azindan onu karteller kontrol ediyor beceriksiz bir akp hukumeti degil. onlar bile daha vicdanli.
hesabın var mı? giriş yap