• bi sikten anlamayan malları görmemizi sağlamış başlıktır. adam başlığa etil yazmış hala metil zararlı kör olursun diyenmi ararsın, bu ürün tuvalet temizliği için diyenmi ararsın, fakir bunlar ispirto içiyo diyen mi ararsın. şimdi işin iç yüzünü size en ufak detayına kadar açıklayayım; bu ürün yasal olarak satılan, gıda tüketi için yani yiyecek ve içeceklere katılması için hazırlanmış %96 derecede saf etil alkoldür. yani insanları öldüren yada kör eden metil alkol değildir. üretim yapan fabrikayla irtibata geçip ürünü sorabilirsiniz, biz sorduk gelen cevapta, bizlerde kendi ürünlerimizde kullanıyoruz gıda olarak tüketilmesinde hicbir sakınca yoktur cevabını aldık. ben bir süredir 1 litresi 47 lira olan bu ürünü rakı, votka ve ensonda wiski yaparak kullanıyorum. bunu yapandan allah razı olsun. devletin kanırtırcasına uyguladığı vergi yüzünden, ağız tadıyla içki içemiyorduk. bu ürünün tek kötü yanı, yaptığımız ürün çok ve uygin fiyatlı olduğu için ister istemez çok fazla içmeye başladım o kadarda olsun kaç yılın özlemi var.
  • ötv zammının gelmesi ile hızı azalacak patlama. fatih altaylı köşesine bu konuyu taşımış.
  • dün ilk bira kitimi kurdum bekliyorum iki hafta sonra şişeleyeceğim heyecan dorukta. abim de etil alkole sarmış. ondan da ayırdım kendime 300 ml falan, eski 70 lik vodka şişeme su ile koydum dinlendiriyorum. ceplik de yaptım 200 ml lik eski vodka şişelerime. sikerler lan rakı desen 150 lira vodka desen aynı bok, bira zaten 4 tane içsen sigara cips 50 lira. bundan sonra böyle.
  • lan siz kim oluyorsunuz da kendi kendinize vergiden kaçmak için içki üretiyorsunuz diyerek şrraaak diye hükümet tarafından yeni yasayla içine tat bozucu olarak denatonyum benzoat katılması için yasa çıkarılmış

https://tr.sputniknews.com/…kol-satisina-duzenleme/

geçenlerde 3m migros'ta sırf etil alkol için hayvan gibi promosyon standı kurulduğunu gördüğümde lan kim alıyor bunu diye düşünmüştüm. bayağı alıcısı varmış meğer ki devlet parsayı yedirmemiş.

(bkz: 30 aralık 2017 evde alkol üretimine düzenleme)
  • normal olarak olandır. ve sonuç olarak engellemelerle yasaklarla karşılaşılan durumdur.

aramızda bazı kendini bilmezler paran yoksa içme demiş o kerizlerin anlaması gereken şey olay fakirlikten ziyade keriz yerine konmayı yedirememektir.

2002 senesi 70'lik rakı fiyatı 8,25tl
    2017 senesi 70'lik rakı fiyatı 93,00tl'dir.

bir tarafınca element icat eden kardeşler; saf etil alkol en azından %50 alkolsüz sıvılarla karıştırılmalıdır. bunun sonucunda ölümdü kalımdı körlüktü yapmayalım lütfen. kırıcı olurum.

alkol zararlıdır. dostunuz hiç değildir.
  • bugün öğrendim ki migroslarda artık satılmayacak hede. ciğerime bıçak soktular koduklarım. nereye sıçacağız??!
  • evde çok daha ucuza yapılabildiğini düşünürsek absürttür. alkol dediğin fermente olmuş şeker yahu. turşu yapan bunu da yapar.
  • bir güncelleme :

(bkz: 4 eylül 2019 alkol zammı)
  • ufak şehirlerde katlanarak devam eden hadise.
hesabın var mı? giriş yap