• laf arasında insan sağlığı demiş. tamam ikna oldum ben. kesin insan sağlığı mesele.
  • insan sağlığı açısından gerçekten çok tehlikeli bir durumda bu sahte içki durumları. evde üretmek filan büyük tehlikeler barındırıyor bunda hemfikiriz. fakat ben "etik" unsurlar derken ne kastedildi onu anlamadım açıkçası. etik olarak nesi yanlış bunun? insanların kendi içeceklerini üretmelerindeki sakınca ne olabilir? bu fırıncıların "insanlar evde neden ekmek yapıyor? etik olarak uygun değil" demesi gibi bir şey.
  • efe yaş üzüm rakısı double gold 2010 çift bardaklı yaşadığım ülkede 19 birim para. 19 tl gibi düşünün. türk parasıyla da 80 tl falan yapıyor. lan bu kodumun "efe" si türk değil mi? yol parası, vergi parası, tır parası, tırcı parası, depo parası, ticari anlaşmaların maliyeti, yöneticilerin gidip aracılarla anlaşması, türkiye'de olmayan şaşalı ambalaj özel bardaklar vs??? eee demek ki bu rakı 10 lira amk. bir de bunu yorumlamalı bunu diyen kişi. :)
  • alkol ve sigaranın bi nebze pahalı olması gerektiğini düşünüyorum ancak şuan uygulanan politika akıl almaz boyutlara geldi.yakında alkol ve sigarayı ucuzlatma ile alakalı seçim propagandası yapılabilir.cem uzan seçime girse benim memurum iki kadeh atamayacak mı yüzde beşyüz indirim seçimi kazanırsam kesin derdi mesela.
  • tesk başkanı bedevi palandöken'in devlete seslenerek esnaf adına dile getirdiği taleptir.

internet üzerinden yaş aralığı fark etmeksizin gelişigüzel satılan ve kaynağı belli olmayan etil alkollere çeşitli esanslar, boyalar, aroma ve yağlar katılarak sahte içki üretildiğini ve bu durumun gerek insan sağlığı, gerekse de etik ve ekonomik unsurlar açısından sakıncalara neden olduğunu belirten palandöken, yetkilileri göreve çağırmış.

etil alkol konusunda haklı ancak bu durumun nedeni de bizzat devletin kendisidir. içki fiyatları o kadar saçma sapan seviyelere çıktı ki, abd'deki içki yasağı dönemine benzer bir tablo oluştu.. bu aşırı zamlardan en çok mafya, sahteciler ve kaçakçılar ihya oldu.

kaynak burada
  • beyefendiye katılıyorum.
    70’lik rakı max. 50tl olsun zaten o zaman kimse etil alkolden içki yapmaz. ithal içkileri gene yüksek vergilerle uçurun da yerli üretimde de böyle yapılmaz ki. alkollü içki fiyatları normal olsa kimse tenezzül etmez etil alkole.
  • “dua edin de fermenteye ilişmesinler” dedirten söylem.
  • doğru. yerine evde etil alkol yapmak teşvik edilmeli, dışarda içine ne koyuyorlar belli değil.
    aklıma k. makedonya'da ev yapımı erik rakısını bize ikram eden nine geldi... kılık kıyafet, tip ve misafirperverlik olarak egeli bir nineden farkı yoktu ama artısı vardı.
    artısı ise:(bkz: rakija)
  • bu adam abdülhamit döneminden beri bu odanın başkanı neredeyse.

hiç halkın yararına bir şey yaptığını görmedim.
  • mantıklı bir öneri.
    tüm içkilerde fiyatı yarıya indirecek oranda vergi düşürülsün.
    tek hareket ile üretimi nerede ise sıfırlamak mümkün :-)
hesabın var mı? giriş yap