şükela:  tümü | bugün
 • eti maden işletmeleri tarafından piyasaya sürülecek olan bor deterjanı.

  hiçbir şeye yaramıyor sandığımız, dünya rezervinin %120'si ülkemizde olan borun bir boka yaraması sevindirici.
 • denemesi gereken deterjan zira petrol ürünü içermemesi güzel
 • eti maden işletmeleri tarafından üretilen ve içinde petrol barındırmayan çamaşır deterjanı..
  büyük bir hevesle denemeleri gerçekleştirdim, şimdi sonuçları paylaşayım:
  - çamaşırın kirlilik durumuna göre uygun miktarda ve ısıda kullanırsanız iyi sonuç veriyor.. tüm çamaşırlar kirden arınmış bir şekilde çıktı makinadan..
  - eğer kıyafetinize dökülen yağ, domates, meyve suyu benzeri lekeleri kurumadan hemen yıkarsanız çıkarıyor.. misal domates lekesi olan bir tişörtü bekletmeden yıkadım ve çıktı.. fakat beklemiş portakal suyunu çıkaramadı.. bunun için bir süre çamaşır suyunda bekletmem gerekti..
  - renklilerde bir sorun yok, renkleri soldurmuyor..
  - beyazlarda ilk yıkamada sorun yok.. fakat internet'e yazılan tecrübelere bakılırsa uzun süreli kullanımda grileşme yaşanıyormuş.. henüz bu noktaya gelmedim ama böyle bir şey olduğunda çivit kullanılabileceğini öğrendim.. ama çivitin de uzun süreli kullanımda mavileştirme özelliği var..
  - eğer sizin de benim gibi toza alerjiniz varsa paketi açtığınızda veyahut her kullanımda deterjan kabının kapağını kaldırdığınızda kısa süreli bir nefes problemi yaşabilirsiniz.. genizde bir tıkanıklık yaratıyor fakat bu da çok uzun sürmüyor..
  - elde yıkama seçeneği de beyazlarda denemiş biri olarak söyleyebilirim ki ideal.. narin kumaşlara zarar vermeden temizliyor..

  genel itibari ile memnun kaldığımı söyleyebilirim.. ağır lekeler için belki takviye gerektirebilir ama günlük çamaşır yıkamalarında kullanılabilecek bir deterjan.. ayrıca bunu hayata geçirdikleri için de eti maden'i ayrıca tebrik ediyorum..
 • fiyat performans olarak gayet makul deterjan.

  yüksek ısı istiyor biraz, en az 30. buram buram kimyasal kokmuyor diğerleri gibi. nerede satılır bilemiyorum ben bi ara şok'da buldum daha da yok bilen varsa yeşillendirebilir.
 • beni baya heyecanlandırmış üründür. ayrıca etimaden internet sitesinde kalpaklı atatürk fotoğrafı görmek daha da bir heyecanlandırdı.

  (bkz: ay hadi inşallah)
 • her yerde arandigim, mamafih bulamadigim deterjan.
  tansasti migrostu, yok heralde buralarla anlasmasi.

  ızmirden temin edebilen varsa yesillendirsin pls
 • facebook paylaşımlarının birinde gördüğümde önce güldüğüm, çakal bir girişimcinin sallama reklam çalışması sandığım, araştırınca gerçekten var olduğunu öğrendiğim ürün.henüz denemedim.
 • bor ile ilgili ortaya çıkan onca safsata haber üzerine iyi bir haber olmuştur etimatik. evleri şenlendirmesini can-ı gönülden diliyorum.
 • carrefour'da görülmüş ürün, şube belirsiz: https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/…3a12b555792
 • fosfat ve petrol türevi içermeyen milli deterjandır. bir kere denenmesinde fayda var.