• (bkz: düşünmeyince düşüyor mu?)
    (bkz: fakıbaba sen misin?)

tanim: orta seviyeli troll denemesi.
  • avrupada çıplak ellerimizle yabani hayvanları vahşi ormanlardan avladığımız için bize kilosu ortalama 20-30 liraya geliyor etin zaten.
  • etin fiyatı normal, kazanç düşük kazanç

sorun bu.

kazancı normal sayarsan et pahalı..

eğer sana ucuz geliyorsa lütfen 3 kilo bize bırakır mısın?
  • yemin ediyorum bu insanlar gerizekalı. ağır beyinsiz hatta.

etin pahalı olması gerçeğini 'her gün et mi yiyecen? çok et gut yapar ayrıca her yemeğe et koyma sen de mk, ayrıca bir hayvanın canını almaya paha biçemezsiniz' gibi gerekçeler öne sürerek değerlendirmek ne boyutta bir mallık gerektiriyor lütfen bana açıklayınız. çünkü zeka seviyemi uğraşsam da yerin 1500 km altına kadar düşüremiyorum.

bir insanın et tüketimi isterse ayda 1 kilo olsun. o 1 kiloyu almanya'daki vatandaş asgari ücret maaşının atıyorum 100'de 1'iyle alıyor, sen burda 30'da 1'iyle alıyorsan o et pahalıdır ve sistemde bir sorun vardır, daha ucuz olmalıdır çünkü et spor araba değildir yaşamsal bir ihtiyaçtır.

veya amerika'da asgari ücretli vatandaş 1 aylık maaşıyla atıyorum 60 kilo et alabilirken sen burda 20 kilo alabiliyorsan yine sistemde sorun vardır, ödemen gerekenden çok fazlasını ödüyorsundur. '20 kilo eti naapcan al 1 kilosu şu kadar, onu da verebilirsin işte ne konuşuyon' demek tek haneli bile değil eksi seviyede bir iq gerektirir, ya da yandaş bir çomarsındır ki tahmin ediyorum; ikisi birden.

bu 'insan'larla aynı havayı soluyoruz ve rahatsızım bundan. ne denir bilemiyorum.
  • trol değil bildiğin sığır beyanı. işte bunlar hep 80 sonrası apolitikleşmenin, okumamanın sonucu. akp neden çok oy alıyor, alın size vaka incelemesi. sözlükte yazar olmuş, az çok teknolojik okur yazarlığı var, gündemi takip eder görüntüsü veriyor ama iktisat, analiz, sorgulama, muhakeme sıfır, yazıyla sıfır.
  • mehmet bahçeli'nin arkadan yaparak dağıttığı bir troll sıçmığı.
  • almanyada yaşayan hans aynı dananın etinin kilosunu 7 eurodan alıyorsa kusura bakma da pahalıdır arkadaş.
  • son derece insani durum.

etrafta bu kadar çok davar varken etin kilosunun 60 lira olması şaşılası bi durum.
  • maliyetlerin yüksek olduğu gerçeğine götürüyorsa, mantıklı bir zihinsel çabadır.
    maliyetler neden yüksektir?
    - işletmeler optimum ölçekte değildir.
    - ilkel yöntemlerle işletilmektedir.
    - yem pahalıdır, meralar yetersizdir.
    - kuraklık vardır.
    - güvenlik nedeniyle tüm mera alanları, yaylalar kullanılamamaktadır.
    - tarımda kalifiye iş gücü yetersizdir.
hesabın var mı? giriş yap