1. booole super bi biftek felan yiyosunuzdur.. cart o da ne? etin sinirleri denk gelmistir.. kopmaazzz kopmaaaaz ugrasma.. at gitsin daha iyi
  2. genellikle et yemeklerinde istenmeyen yag, damar ve sinir obekleridir bunlar.ancak bazi yaratiklara (ayi gibi mesela) viz gelirler. bu tip yaratiklara ornek teskil edebilecek, tabagindaki her seyi silip supurdukten sonra yandaki tabaklara sarkan bir hayvanin, tabak kenarina ayrilmis diger yemek parcalarina ayirt etmeksizin goz dikmesi ile gerceklestirdigi asagidaki diyalogu, daha sonra arkadaslarina anlatmasi, sozluge yazmasi, laz fikrasi olarak yeni girdigi ortamlara aktarmasi tecrube ile gorulmustur:

ayi hayvani : abi sahane olmus lan kavurma, ooeeehh... yenmeyen yemekler itiniyla bitirilir canlar, hehehe...

sinirli abi: oha beee, burda tabagimin kenarinda etler vardi, kim yedi, sen mi yedin lan yoksa...

ayi hayvani: eee... yemiyorsun sandim, onlari yiyiverdim. daha bir suru var, ne tantana yapiyon yani allah allaaa...

sinirli abi: olm ye, afiyet olsun ye de; ben onlari etin sinirli kismi diye cigneyip cigneyip birakmistim. yutmussun lan hepsini okuz...

edit: en son verilen tepki hala ve hala "ne bileyim oglum yaaa" seklinde bir tepkidir.
  3. çok açsam inat edip çiğniyorum uzun uzun bunu, yenmez değil ama insanın yadını kaçırıyor.

etin sinirleri hakkında bilgi verin