*

şükela:  tümü | bugün
  • adana'lı cinayet zanlısının ağzından çıkan ilginç bir söz. yarışmacı arkadaşlara da başarılar dilemiştir.

(bkz: adana'nın neden böyle olması)
  • olum işte önyargıyı yenmemiz lazım. bana bu çocuğu yolda göstersen kurumsal bir firmada developer pozisyonunda çalışan ciks bir çocuk derdim.

edit: harf hatası.
  • gür sesli türkücü soner olgun'u asayiş elemanı olarak gördüğümüz olay.
  • adana'nın bağrından kopup gelenler bu sözden çok daha canlısını,çok daha ilgincini duymuştur mutlaka.

yaratıcı bi abimizin sıradan söylemi.
  • ülke olmuş dev bir adana zaten.
  • duvar yazısı olur bundan yaz bunu bir yere.
  • anladığım kadarıyla kan davası rövanşı almış bir arkadaşımız kendisi. amcasını öldürmüşler, o da yüce türk adaletinin sorumluluları bi 15-20 seneye kadar anca bulup, tam cezalarını vermek üzereyken zaman aşımı sebebiyle serbest bırakmasını falan beklememiş, kendi hesabını kendisi görmüş.

fakat kibar çocukmuş. genelde bu tarz elemanlar, muhabirlere ana avrat düz giderler ama kendisi yarışmacı arkadaşlara başarılar bile dilemiş*. çocuğun ismine, cezaevindeki koğuş numarasına falan ulaşanınız olursa bana iletsin lütfen, bu arkadaşa sigara, börek, çamaşır vs. gönderesim geldi nedense*.
  • olum o surattan böyle sözler nasıl çıkmış? sanki dublaj amk. yolda görsem ''işte ülkemizin temiz saf gençleri'' derim.
  • amcası öldürülmüş bir çocuğun sarf ettiği söz.
    olayın aslını astarını bilmiyoruz ama ben kızamıyorum böyle katillere. belki de çocuğun çok sevdiği amcası bir suçu günahı yokken öldürüldü, öldüren de nüfuzlu biriydi ve mahkemeden bir şey çıkmayacağını biliyordu. o da aldı silahı eline amcasının katilini vurdu.
    zaten modern hukuk sistemleri bile böyle adamlara tam kıyamadığından ceza hukukunda haksız tahrik indirimi diye bir şey yaratmış.
    bu çocuk ve amcası psikopatın teki de çıkabilir, ben olaydan bağımsız konuşuyordum aslında yanlış anlaşılmasın.